čtvrtek 3. října 2013

Temnou chodbou

Autor: Lois Duncan
Překladatelka: Jiřina Stárková
Vazba: vázaná
Počet stran: 176
Nakladatelství: Baronet, 2013
Původní název: Dark the Hall Down
Hodnocení obálky: 5/5

Filmová práva zakoupila společnost Stephenie Meyerové
Šestnáctiletá Kit Gordyová nastupuje se smíšenými pocity do prestižní internátní školy na americkém venkově. Při prvním pohledu na Blackwoodské sídlo ji proti její vůli zaplaví pocit úzkosti, nicméně je rozhodnutá se s tajemnou atmosférou budovy smířit, přestože se v nedaleké vesnici šušká, že v sídle straší. 
Ke Kitinu úžasu jsou ke studiu přijaty už jen další tři dívky, v nichž se záhy probudí mimořádné umělecké nadání, k jakému předtím neměly sklony, a Kit pronásleduje noc co noc líbezná, ale vtíravá hudba, jíž se nedokáže zbavit ani ve dne. Když se připojí podivné, znepokojující sny, začnou se ztrácet dopisy, které studentky posílají svým blízkým a kamarádkám, a personál sídla podá hromadnou výpověď, dívky si uvědomí, že něco není v pořádku.
Poté, co dají hlavy dohromady a poskládají jednotlivé útržky informací, zjistí, že se staly obětmi nebezpečného experimentu, při němž je v sázce nejen jejich zdravý rozum.


Matka Kit se vdává, a na své líbánky jede do Evropy. A jelikož Kit jet nemohla, musí jít na internátní školu. Přijali jen kit, ale její kamarádku ne, takže všechny plány se zkazili. Myslela, že se svou nejlepší kamarádkou bude na pokoji, bude sranda, poznají nové lidi. Škola jí už na první dojem nebyla sympatická, a když zjistila, že má jen další 3 spolužačky, tak tuší, že tu není vše, jak má být.. Něco je v nepořádku.. 

Můj názor: Na knihu jsem pokukovala už tehdy, kdy nakladatelství Baronet oznámilo, že jí vydá. Kniha má necelých 200 stran, a tudíž jí máte přečtenou skoro hned. Do knihy jsem se začetla, a moc mně bavila. Kniha byla docela strašidelná, až mně z některých částí mrazilo v zátylku.. Celkem se divím, že to má jen jeden díl. V dnešní době moc jednodílných knih není, že? 
Obálka je opravdu hrůzostrašná, a já když jí držela v rukou, bála jsem se.. Je vážně povedená! Skvěle ladí k příběhu. Na ,,intru'' jako byla Kit bych rozhodně být nechtěla.. Knize dávám 4/5 ozubených koleček.


Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

2 comments:

  1. Mne sa kniha tiež veľmi páčila a na to, že to bolo pôvodne napísané tak dávno, je to úplne super :)

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang