neděle 3. listopadu 2013

Anna krví oděná

Autorka: Kendare Blake
Žánr: horor
Série: Anna
Počet stran: 272
Nakladatelství: Baronet, 2012

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé. 

Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla. 

Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov. 

Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.

♥ ♥ ♥ ♥

Cas přijíždí do města spolu se svou matkou. Má plán. Musí se podrobit hledání a najít další informace o Anně Korlovové a jejím záhadném případu. Anna není jen tak nějaký obyčejný duch, je jiná než ostatní duchové.. Je silnější, má v sobě něco, co statní nemají.. Dokáže ji Cas zabít a nebo ho zabije dřív Anna? Anna totiž zabila hrozně moc lidí.. Když se Cas s Anno setká, dozví se mnoho zajímavých informací. Zjistí také, že Anna je prostě jiná než ostatní ty duchové, a nebude vůbec snadné ji zabít.. Podaří se mu to?

♥ ♥ ♥ ♥

Tato kniha mně hodně zaujala svou obálkou! Doslova hrůzostrašná! Šedé okolí a i sama Anna a rudé lístečky a zakrvavělý konec šatů, opravdu bezva kombinace! Díky Niki z blogu Knižní království, tuto knihu mám, protože mi jí darovala. :) Knihu jsem četla po nocích, protože to tomu dodává takovou tu strašidelnou náladu, a vy se bojíte. Stojí vám chlupy na rukou, mrazí vás v zátylku.. To určitě všichni znáte. :) Příběh se četl velmi dobře, a moc se mi líbil. Byl to zajímavý nápad. Co nejdřív se pustím do dvojky, která mi přišla jako recenzní výtisk, a moc se na ní těším. Jednička je prý lepší než dvojka, tak uvidíme. Obálka druhého dílu se mi líbí ještě víc, než obálka tohoto. Ale podle obálky to nemůžu soudit samozřejmě.. Hned po knize Dar vlka se do Dívky z nočních můr pustím. To slibuji! Knize dávám hodnocení 4/5 hvězdiček.

2 comments:

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang