pondělí 18. listopadu 2013

Čísla 2: Chaos

Autorka: Rachel Ward
Překladatelka: Marie Fulková
Vazba: brožovaná
Počet stran: 368
Nakladatelství: Egmont, 2011
Původní název: Number
Hodnocení obálky: 3/5

Adam je šestnáctiletý kluk, který se vzhledem neliší od svých vrstevníků. Přesto je naprosto výjimečný. Stejně jako jeho matka i on vidí čísla. Když se někomu podívá do očí, vidí je. Zpočátku nevěděl, co znamenají. V den smrti své matky pochopil, že jsou to data úmrtí. Vede si poznámky ve svém bloku, kam zapisuje informace o lidech, s nimiž se setká, a jejich čísla. Na stránkách se neustále opakuje číslo 112027. Je jasné, že ten den se stane v Londýně katastrofa velkého rozsahu, při níž zemřou tisíce lidí.

Osudné datum se neodvratně blíží a Adam se trápí čím dál víc. Neví, co má dělat. Neví, jak varovat lidi, aby Londýn opustili a zachránili si životy. Neodvažuje se o tom nikomu říct, bojí se, že by mu nikdo nevěřil. 
Ale není sám, kdo o katastrofě ví nebo ji alespoň tuší. Jeho spolužačku Sáru pronásleduje několik měsíců děsivý sen. Vidí Londýn v plamenech, bortící se budovy, mrtvé a zraněné v sutinách. Sára utíká z domova a Adam ji hledá, až ji konečně objeví v jednom squatu. Společně přemýšlejí, jak katastrofě zabránit a jestli je to vůbec možné. Podaří se jim najít způsob, jak lidi varovat? Pokusí se o to? A bude jejich úsilí vůbec k něčemu?Jsme v roce 2026 v Londýně. Je strašidelný, tajuplný a pochmurný.. Po celém Londýně jsou kamery, aby Vás sledovali, kde jste a co právě děláte. 
Adam vidí v očích lidí čísla jejich úmrtí, stejně jako jeho matka. Všichni mají stejné číslo.. 1.1. 2027 se v Londýně stane velká katastrofa, při níž zemře plno obyvatel. Adam ale neví, jak lidi přesvědčit, aby lidi z Londýna odjeli.. Věřili byste mladému chlapci, a odjeli z Londýna? 
Adamův otec byl Pavouk, kterého známe již z prvního dílu, že? Babka Pavouka, který již zemřel, se snaží Adama chránit, protože je to jediné, co jí po Pavoukovi zbylo. 
V příběhu se objeví Sára. Celkem mladá holka, která musela utéct z domova. Každou noc se jí zdá děsivý sen, kde je Adam s netvořenou hlavou... Opravdu se to stane? 

O autorce: Rachel Ward bydlí v Bath ve Velké Británii se svým manželem a dvěma dospívajícími dětmi. Má ráda čtení, časná rána, vegetariánskou stravu, sledování filmů a brambory ve všech podobách.

V současné době píše romány pro teenagery a mladé dospělé. Její první román, "čísla" byl zveřejněn v lednu 2009.

Můj názor: Tato druhá kniha hodně lepší než první! Vážně! V knize bylo hodně napínavých částí, u kterých skoro nedýcháte a jste napnutí, co se stane dál.. V tomto díle nebylo ani moc těch sprostých slov a bylo to asi díky jiným postavám, což je dobře. Strašně se mi líbí ten tajemný Londýn v budoucnu, jak ho autorka popisuje, je zajímavé.. Knize dávám 5/5 ozubených koleček, protože se mi opravdu líbila.


Děkuji nakladatelství Egmont za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

2 comments:

  1. Taky se mi druhý díl líbil mnohem víc, jenom jsem si ze začátku nemohla zvyknout na nové postavy :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ano, to já celkem taky ne, ale časem už to šlo. :-)

      Vymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang