sobota 9. listopadu 2013

Dar vlka

Autorka: Anne Rice
Překladatelka: Olajda Prokešová
Vazba: vázaná
Počet stran: 488
Nakladatelství: Baronet, 2013
Původní název: The Wolf Gift
Hodnocení obálky: 4/5

Mladý reportér nedávno zaměstnaný u Sanfranciského pozorovatele. Starší žena, vítající jej v majestátním rodinném domě. On tam přijel psát článek. Ona chce urychleně prodat onen dům. Náhodné setkání mezi dvěma naprosto odlišnými lidmi. Idylická noc – přerušená tragickou událostí – mladý muž je bezdůvodně napaden, pokousán šelmou, z níž ve tmě spatří pouze obrys. Brutální epizoda děsivým způsobem změní Reubenovi celý život. Mladý muž je lapen v extázi a hrůze, snaží se přijmout, čím se stal, a obává se budoucnosti. Zároveň ho ale vlčí dar nesmírně vzrušuje.
Odolává potěšení a vlčí divokosti a zároveň získá silný smysl pro dobro. Na stopě mu jsou vládní složky, média a vědci (důkazy plynoucí z DNA ohrožují jeho dvojí život). Potkává opravdovou lásku a přemýšlí nad stále se vynořujícími otázkami týkajícími se jeho nové existence: Proč a jak tenhle dar získal? Jaký doopravdy je? Co znamená ona tajemná posedlost dobrem? A jsou tu další takoví jako on – strážci, kteří jako oko v hlavě střeží prastará tajemství a znalosti alchymie? Během hledání cesty, jež by spasila jeho duši, prožíváním situací, ve kterých musí čelit pokušení, a za vzrušujícího putování si začíná uvědomovat, že se stává obojím, člověkem i vlkem.


Reportér Rauben, který je poměrně mladý, se vydává na jedno místo.. Ale netuší, že právě ono mu změní život. Ve starém, tajemném domě se setkává s krásnou dědičkou celého panství, Marchent, která ho ohromně přitahuje. První noc se ale jeho život obrátí naruby.. Rauben je pokousán neznámou šelmou, a je předán do péče matky. 
Rauben cítí, že tu něco nehraje.. Mění se jak fyzicky tak i psychicky. Co se to s ním jenom děje? Ovšem ale zjistí, že se převtěluje do ,,vlčího muže''. Je jediný na planetě jako vlčí muž, nebo existují ještě jiní? Dokáže přežít? Naučí se žít divočejš než doteď? 

O autorce: Anne Rice někdy také Anne Riceová je americká spisovatelka horor a fantasy knih. Má širokou základnu fanoušků a její knihy patří v USA mezi nejprodávanější. Svými knihami ovlivnila gotické hnutí. Publikovala také několik knih s tematikou sadismu a masochismu.

Narodila se jako druhá dcera katolické irsko-americké rodině. Její rodné jméno bylo Howard Allen O'Brien Rice. Ale od prvního dne ve škole si jej změnila na Anne Rice. Její sestra Alice Borchardt je také horor / fantasy spisovatelka. Anne byla 41 let vdaná za básníka Stan Rice až do jeho smrti v r. 2002. Jejich syn Christopher Rice je romanopisec. Jejich dcera Michele se narodila 21. září 1966 a zemřela na leukémii 5. srpna 1972.

Můj názor: V této knize se dozvíme plno věcí o vlkodlacích, což je docela zajímavé. Příběh je skvěle promyšlený a propracovaný, autorka si na něm dala záležet. Popisuje všechny detaily, které postavám dodávají ,,šmrnc''. Moc se mi líbilo, jak se Rauben měnil ve vlčího muže, bylo zajímavé číst ten průběh jak se vše mění..
Dar vlka je prý první díl série. Je to napínavý, dobrodružný, magický fantasy příběh, který se Vám, příznivcům fantasy a dobrodružství bude líbit. :-) Knize dávám 5/5 ozubených koleček.

Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

2 comments:

  1. Fakt je to první díl??? On má být i druhý? Já to nevěděla :D, a proto jsem tak trochu byla zklamaná z konce.. Ale jestli bude i druhý tak to je fakt super :-). Jinak moc pěkná recenze, souhlasím s tebou ;).

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Nejspíš ano, někde na internetu jsem to našla.. :-D Přesně. :-) Jinak děkuji moc. :-)

      Vymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang