čtvrtek 14. listopadu 2013

Dívka z nočních můr

Autorka: Kendare Blake
Překladatelka: Andrea Vašíčková
Vazba: vázaná
Počet stran: 288
Nakladatelství: Baronet, 2013
Původní název: Girl of Nightmares
Hodnocení obálky: 5/5

Před několika měsíci Anna Korlovová ve svém sklepě otevřela bránu do pekla a zmizela, ale lovec duchů Cas Lowood se přes to nedokáže přenést.
Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít – a ne aby chodil po světě napůl mrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval.
Vidí teď Annu všude – někdy v nočních můrách, a někdy dokonce za bílého dne. Něco s ní ale není v pořádku a nejsou to jenom sny. Někdo Annu mučí a pokaždé, když se mu zjeví, je trýzněna novým a ještě krutějším způsobem.
Cas netuší, co se s Annou stalo, když zmizela v pekle, ale ví, že si nezaslouží, co se jí tam děje. Anna mu nejednou zachránila život a je načase jí oplatit laskavost.Cas Lowood nebo-li lovec duchů, kterého známe již z prvního dílu, hraje i v díle tomto.
Už je to pár měsíců, kdy Anna zmizela do pekla.. Cas měl za úkol ji tam dostat a úkol splnil, ale nemůže dál.. Neví co má dělat, protože se do Anny zamiloval.. Ví, že je to špatné, ale nemůže na ní zapomenout..
Cas nemá zájem o žádnou z holek, které ho chtějí, ale má zájem o Annu. Musí jí dostat zpět..

O autorce: Kendare Blake pochází z Jižní Koreje, ale byla vychovávána ve Spojených státech. Získala bakalářský titul v oboru podnikání na Ithaca College a magisterský titul v oboru psaní na Middlesex University v Londýně. Má velmi ráda zvířata.
Mezi její oblíbené věci patří Řecká mytologie, vzácné červené maso a veganství. 

Můj názor: Abych pravdu řekla, druhý díl se mi líbil přece jenom o něco méně než díl první. Ale zase druhý díl měl více akce a byl trochu propracovanější. V knize se také setkáváme s mnoha novými postavami, které vyplnily místo v knize.
V druhém díle se nám také zodpoví všechny otázky, které si v prvním díle klademe. Opravdu mně ale překvapil konec, opravdu paráda! Příběh bychom opravdu mohli zařadit do žánru - horor. Kniha se i ale celkově líbila a myslím,l že si zaslouží 4/5 ozubených koleček. :-)


Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang