pátek 8. listopadu 2013

Filín Fidla a strašidla

Autor: Guy Bass
Překladatel: Vratislav Kadlec
Vazba: brožovaná
Počet stran: 128
Nakladatelství: Slovart, 2013
Hodnocení obálky: 1/5
Původní název: Dinkin Dings and the Frightening Things

Filín Fidla se bojí úplně všeho... kromě strašidel, která se schovávají u něj v pokoji! Když Filín poprvé spatří své nové sousedy, je mu okamžitě jasné, že holčička od vedle je ve skutečnosti masožravá emzácká vesmírná zombie z hrůzy zevnější! Ale jeho rodiče si jako obvykle myslí, že se chová jako totální trouba. Dokáže Filín se svými kamarády strašidly zachránit svět před ďábelskými zombiemi dřív, než se celé lidstvo promění v bezduché masožravé otroky? Příběhem o nebezpečí, které číhá na každém kroku, tě bude provázet kvílící duch, chrastící kostlivec a hladová příšera zpod postele.Příběh je o mladém chlapci, který se bojí opravdu všeho, ale strašidel ne! Protože se schovávají ve Filínově pokojíčku.
Jednoho dne, když se vedle nich přistěhují noví lidé a uvidí jejich dcerku, je mu hned jasné, že je to nějaká odporná masožravá vesmírná zombie.. Rodiče si ovšem ale myslí, jak jinak, že se chová jako blázen. Filín se svými kamarádskými strašidly zkusí zachránit svět před děsnými zombíky.. Podaří se jim to?

O autorovi: Guy Bass je autor dětských knih žijící v Londýně, který získal několik ocenění. V roku 2010 to byla například cena Blue Peter Book Award.
Je autorem série o Záplaťák. Také je autorem série titulů o Filínovi Fidlovi.

Můj názor: Kniha Filín Fidla a strašidla se četla opravdu rychle, jelikož má písmenka velká jak mrakodrap. No, nedivme se, když je kniha určena devítiletým dětem. :-) Pro malé děti je příběh určitě opravdu zábavný a určitě se jim líbí nebo bude líbit. Knih jsem si ráda přečetla, ale dalšího Filína Fidlu číst už nechci, je to opravdu čtení pro menší děti. Knize dávám hodnocení 2/5 ozubených koleček. :-)

Děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na stránkách knihkupectví. 

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang