pátek 15. listopadu 2013

Reset

Autorka: Amy Tinter
Překladatelka: Jana Hejná
Vazba: vázaná
Počet stran: 384
Nakladatelství: Egmont, 2013
Původní název: Reboot #1
Hodnocení obálky: 4/5

Před pěti lety jsem zemřela. O 178 minut později jsem vstala z mrtvých.
Před pěti lety byla dvanáctiletá Wren Connollyová třikrát střelena do prsou. Po 178 minutách vstala z mrtvých jako resetka: silnější, rychlejší, odolnější a bez emocí. Čím déle jsou totiž reseti mrtví, tím méně v nich zůstává po oživení lidského. Wren 178 je nejnebezpečnější reset v Texaské republice. Nyní ve svých sedmnácti letech slouží v polovojenské jednotce společnosti KLEZ (Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění).
Wren je jako zkušená bojovnice pověřena výcvikem nových resetů, ale její poslední nováček – Callum Reyes – je nejhorší, jakého kdy viděla. Callum byl oživen 22 minut po své smrti, a tak prakticky zůstal člověkem. Má příliš pomalé reflexy a nepatřičné otázky a jeho nikdy neuvadající úsměv vyvádí Wren z miry. Pořád však odpovídá za jeho výcvik. Když Callum odmítne splnit rozkaz, dostane Wren poslední šanci ho srovnat – jinak ho bude muset zlikvidovat. Wren dosud vždy uposlechla každý rozkaz a ví, že když se vzepře, bude také zlikvidována. Ale zároveň se nikdy necítila tak živá jako s Callumem…


Wren ve svých 12 letech zemřela. Střelili jí 3x do prsou a ona po 178 minutách vstala z mrtvých jako resetka, a v KLEZu je nejsilnější.. Všichni se jí bojí a mají z ní respekt. Jak mohla vstát z mrtvých? Tak, že každému člověku dají virus, který z mladých lidí udělá po smrti reseta. 
Hodně záleží na tom, po kolika minutách z mrtvých vstanete. Pokud vstanete velmi brzo, city a lidské věci z Vás nevyprchají, a pak to také moc dlouho ve výcvikové vojenské korporaci nevydržíte.. 
Wren má na starost výcvik nováčků. Vždy si vybírá ty nejdokonalejší, a po jejím výcviku jsou hrozně silní. Bylo by divné, kdyby si vybrala nějakého slabého.. Ovšem to se stane.. Callum - po 22 minutách vstal z mrtvých, a tak má v sobě lidskost.. Wren si ho vybere. Proč? Protože je zvláštní.. Probudil v ní emoce a pocity, které by reset mít neměl. Jak je to možné? Jsou reseti opravdu tak úplně bezcitní jak se říká? Je možné, aby se Wren a Callum dostali ven z KLEZu? 

O autorce: Amy Tintera je spisovatelkou YA románů. Vyrostla v Austinu v Texasu a vystudovala Texas A & M University s titulem v oboru žurnalistiky. Po obdržení magisterského titulu v oboru film na Emerson Collegese přestěhovala do Los Angeles, kde zjistila, že ji pracovat ve filmovém průmyslu nebaví a vrátila se ke své první lásce, psaní.

Můj názor: Och bože! Potřebuji další díl! Och ne, on vyjde až příští rok.. :-(
Kniha Vás zaujme jak svou anotací tak i úžasnou, dystopickou, tajuplnou obálkou.. Při čtení jste pořád napjatí, protože autorka tam nedala skoro žádné oddychové chvilky, což je pro mně dobře. Příběh byl akční, fantastický, dobrodružný, dystopický a prostě nejlepší. Jsem opravdu ráda, že se mi kniha Reset dostala do mých rukou, protože to stálo fakt za to udělat si na ní čas a dokončit ji na 2 zátahy. 
Strašně se těším na další díl, který se v originálu bude jmenovat Rebel a vyjde 13. března 2014! Vůbec netuším o čem by měl být, když konec mi připadal uzavřený.. No, necháme se překvapit a každopádně si ho přečtu. Knize dávám 5/5 ozubených koleček.Děkuji nakladatelství Egmont za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

4 comments:

 1. Wow :D, knížku se musím co nejdřív přečíst, nalákala si mě k ní ještě víc :D..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda! :-D Je super, určitě si jí přečti.. :-)

   Vymazat
 2. Podľa mňa bola kniha taký priemer :D
  A mimochodom, pomýlila si sa, na konci si dala Baronet miesto Egmontu :)

  OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang