čtvrtek 14. listopadu 2013

Údolí slz

Autor: Kevin O'Brien
Překladatelka: Lucie Černá
Vazba: vázaná
Počet stran: 392
Nakladatelství: Baronet, 2013
Původní název: Make them Cry
Hodnocení obálky: 5/5

KAŽDÝ MÁ NĚJAKÉ SVÉ TAJEMSTVÍ… Mladá krásná soudkyně. Těžce pracující číšnice. Pohledný student. NĚKTERÁ MAJÍ ZŮSTAT NEVYSLOVENA… Každá oběť je jiná… ale jednu hrůznou věc mají společnou… ALE JINÁ MOHOU ZABÍJET… Rafinovaný sériový vrah prochází ulicemi Seattlu. Hledá další oběť. Vytváří pomník šílenství a sestavuje ho z jednotlivých obětí… kus po kusu… kost po kosti...


Jack Murphy, nyní kněz. Proč se stal knězem? protože jeho manželka a syn zahynuli při autonehodě.. Nyní vyučuje v chlapeckém semináři Panny Marie Bolestné. Jeden z žáků - John Castle, kterého Jack učil je nalezen mrtvý.. Byla to náhoda či byl zabit úmyslně? Smrt je hodnocena jako nešťastná náhoda, ale Jack ví a jeho intuice mu říká, že to nešťastná náhoda určitě nebyla.. 
Sestra Johna a i jeho nejlepší kamarád Peter se spolu s Jackem rozhodnou pátrat po pravdě. V období kdy byl nalezen John mrtvý, našli i další lidi.. Mladou soudkyni, číšnice a Johna spojuje velmi silné pouto, které je zdálo život.. 

O autorovi: Kevin O’Brien vystudoval žurnalistiku na jezuitské univerzitě v Marquette v Milwaukee. Původně pracoval jako inspektor u železničních drah a po nocích se věnoval psaní románů. Již jeho prvotina Actors (1987) byla přeložena do tří jazyků. Autor se však dál držel rady spisovatele Terryho Brookse, aby se zaměstnání u drah nevzdával, dokud si psaním nevydělá tolik peněz, že bude schopen překlenout období dvou let bez jakýchkoli dalších příjmů. Druhá kniha následovala až za deset let po vydání prvotiny, ale brzy poté odešel autor na volnou nohu. Další romány pak již vznikaly v rychlejším sledu a zařadily se na seznam bestsellerů. V současné době pracuje na svém čtrnáctém románu.

Můj názor: Kniha je opravdu zajímavá a rozhodně stojí za přečtení. Pro milovníky detektivek to bude super nášup. Čtenáře určitě opravdu překvapí závěr celého příběhu a také ho překvapí myšlenky a pocity vraha.. Je také zajímavě, že hlavní postavou a zároveň vyšetřovatelem je kněz s velmi podivnou a záhadnou minulostí.. Kniha má velmi pěkně promyšlenou zápletku a celého vraha.. Rozhodně si knihu přečtěte.. Dávám 5/5 ozubených koleček.

Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang