sobota 2. listopadu 2013

Volný pád do Podzemí

Autor: Roderick Gordon & Brian Williams
Překladatel: Dušek Zdík
Vazba: vázaná
Počet stran: 432
Nakladatelství: Fragment, 2009
Původní název: Freefall
Hodnocení obálky: 4/5

Záhadné PODZEMÍ odhaluje další hrozivá tajemství! 

Bezprostředně po Calově smrti a pádu Willa s Elliott a Chesterem do propasti zvané Průduch začíná další boj o přežití. Kromě tajemných dravých zvířat se musejí postavit Willovým nevlastním sestrám, které u sebe mají ampule se smrtícím virem určeným k vyhlazení Površáků. Dokáže Will toto nebezpečí odvrátit? A podaří se mu konečně nalézt svého otce? 
Cesta ke středu Země a k zahradě druhého slunce pokračuje...


Will, Chester a Elliot spadli do Průduchu, což není žádná legrace. V Průduchu je celkem snížená gravitace, a tak to přežijí. Dostanou superschopnosti. Superschopnosti superhrdinů. Ano je to tak. 
Cal zemřel, a Will se s toho pořád nedokáže vzpamatovat, je to těžké. Jako odplatu, že Sáře Jeromové zabili syna, hodí dvě styxské děvčata i s jejich nebezpečným virem - Dominimem, který měl zabít celé lidstvo na Zemi, do propasti. 
Chester a Will s Elliotem se stále vydávají blíž do hlubin Země.. Elliot je vážně zraněná s pádu, a potřebuje co nejrychleji léky na vysokou horečku. Kde je ale sežene v hlubinách Země? Dotanou se všichni na povrch, a uvidí Will ještě někdy své nevlastní rodiče? Nějaká ta šance tam přece-jenom snad je..

O autorech: Roderick Gordon je autorem série knih Podzemí. Narodil se v roce 1960, vyrůstal v severním Londýně, a nakonec šel na univerzitu College, kde se učil genetiku. Po maturitě, bez tušení co chce dělat po zbytek svého života, strávil Gordon nějaký čas v poušti, kde hrál v několika kapelách.. Poté si našel práci v bance města Londýn, z které byl v roce 2001 propuštěn. Ale Gordon sám sebe překvapil tím, že pracoval na knize s nápovědou od starobylého univerzitního přítele Briana Williamse.. Když knihu vydali vlastním nákladem, tak se zalíbila Barrymu Cunninghamovi, zakladatelovi nakladatelství The Chicken House. V červenci roku 2007 byla kniha publikována pod názvem Tunnels. Kniha vyhrála několik cen a stala se také New York Bestsellerem. Byla přeložena do 40 jazyků.

Můj názor: Jsme u třetího dílu série Podzemí.. Začíná nabírat nečekané zvraty a je tam mnoho děsivých, napínavých, ale samozřejmě také i nudných scén. Teď k obálkám.. Obálka tohoto dílu se mi opravdu moc líbí, protože mám ráda fialovou a naživo je tento odstín fialové moc pěkný. Hřbety knih z této série vedle sebe v poličce moc dobře vypadají (brzy Vám udělám fotku) a skvěle se k sobě hodí. Knize dávám 3/5 ozubených koleček, a moc se těším, až si přečtu další díly z této dobrodružné série.Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang