pondělí 2. prosince 2013

Dotek chladu

Autorka: Tamina Berger
Překladatelka: Michaela Šultéty
Vazba: brožovaná
Počet stran: 224
Nakladatelství: Fragment, 2013
Původní název: Frostenengel
Hodnocení obálky: 5/5

Sedmnáctiletá Theresa nevěří, že její nejlepší kamarádka spáchala sebevraždu ani že měla nehodu. Je si jistá, že na mostě, z něhož měla Julie údajně spadnout nebo skočit, nebyla sama. Někdo byl s ní – a strčil ji. Ale kdo? Že by snad záhadný Leon, který Julii pronásledoval na každém kroku jako stalker? Theresa se rozhodne kamarádčinu smrt objasnit. Při pátrání ale naráží na tajemství a věci, o kterých by snad raději nevěděla...Therese je sedmnáct let. Její nejlepší kamarádka Julie spáchala buďto sebevraždu, a nebo někdo zabil ji.. Julie měla údajně skočit z mostu. To je ale Therese poněkud divné.. Proč by to dělala? Určitě jí někdo z toho mostu strčil, sama by přeci neskočila..
Julii v poslední době hodně pronásledoval kluk jménem Leon.. Může to být snad on, kdo by Julii z mostu strčil? Theresa se rozhodne pátrat. Objevuje plno tajemství, které by ani vědět nemusela..  

O autorce: Tamina Berger se narodila v roce 1969. Se svou rodinou žije poblíž Vídně. Pod svým vlastním jménem Berta Berger píše literaturu pro děti, pod pseudonymem Valentina Berger thrillery a napínavé detektivky, pod pseudonymem Tamina Berger poté thrillery pro mládež. Její příběhy vyšly v četných antologiích, první samostatná kniha „Princezna, která nechtěla vědět nic o lásce“ v roce 2008. V edici thrillery pro mládež vydala prozatím dva tituly – první z nich „Frostenengel“ vychází česky pod názvem Dotek chladu.

Můj názor: Další skvělá kniha z edice Thriller od Fragmentu. Každý příběh Vás vtáhne do svého děje a při čtení Vám běhá mráz po zádech.. Dotek chladu je příběh, u něhož budete napnutí hrůzou.. Kniha je opravdu dost napínavá a hned od začátku se do ní začtete a nebudete moci skončit. Knihu máte přečtenou za jedno nebo dvě odpoledne. Je poměrně tenká. Autorka nerozepisuje žádné zbytečné věci. Příběh je napínavý, má spády, někdy není vše tak, jak se zdá, má akci a je propracovaný.. Knihu můžu jen doporučit. Obálka je moc pěkná. Pozadí a ten led a v něm ta kytka, no prostě úžasné. :-) Knize dávám 5/5 ozubených koleček.


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang