pátek 27. prosince 2013

Hunger Games: Vražedná pomsta

Autorka: Suzanne Collins
Překladatel: Zdík Dušek
Vazba: brožovaná
Počet stran: 336
Nakladatelství: Fragment, 2010/2013
Původní název: The Hunger Games: Catching fire
Hodnocení obálky: 5/5

Jmenuji se Katniss Everdeenová a zvítězila jsem v posledních Hladových hrách. 

Strhující příběh lásky a touhy po přežití ve světě plném útlaku a nesvobody pokračuje! 

Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných... 
Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí nebo se plamínek vzpoury rozhoří naplno?

 Druhý díl světového knižního bestselleru.


V minulých, 74. hladových hrách byli 2 vítězové.. Katniss a Peeta. Od té doby uběhlo již pár měsíců, bydlí ve Vesnici vítězů v nových, luxusních domech. Jejich život se úplně obrátil vzhůru nohama. Mají hrozné noční můry, pořád mají pocit, že je někdo sleduje a mezi Hurikánem a Katniss už to není takové, jaké to bývalo.. Hurikán teď pracuje v dolech a jediný čas, kdy se s Katniss vidí, je v neděli na lovu..

Turné vítězů se blíží.. Znamená to že Katniss a Peeta jedou do ostatních krajů. Lidé ti zamilovanou dvojici natolik oblíbili, že se začínají bouřit proti Kapitolu. Proč? Protože Kapitol musel povolit od pravidel to, že vyhrála dvojice. Lidé to vnímají jako vzor a tudíž začínají nepokoje.. 
Katniss má při turné jediný úkol. A to přesvědčit prezidenta Snowa, že Peetu opravdu miluje a že plánovaná sebevražda nebyla myšlena jako vzdor. Pokud se to zvoře, Snow řekl jasnou výhružku. Její rodina a přátele za to můžou zaplatit životem.. 
Při Turné vítězů ale znepokoje zesílí.. 

Katniss chce svojí rodinu zachránit a chce s nimi utéct. Ukazuje se tu, že možná existuje třináctý kraj, ve kterém se žije svobodně. Opravdu by mohl existovat? Je to možné? Nebo se má přidat k revoluci, která již brzy vypukne? 

Čvrtohory jsou 75. ročník Hladových her. Mají úplně jiná pravidla než normální hry.. Jsou krutější. Splátci se budou vybírat z vítězů Hladových her.. Život Katniss a Peety to zase ovlivní. Snow chce prostě lidu dokázat, že proti němu nemají šanci ani ti nejsilnější z nejsilnějších!

O autorce: Suzanne Collinsová se tvorbě pro děti věnuje už od roku 1991, kdy začala psát scénáře k televizním pořadům pro děti, například Clarissa Explains it All nebo Clifford´s Puppy Days. Několik pořadů, na nichž se autorsky podílela, bylo nominováno na prestižní televizní cenu Emmy. Při práci na dětském pořadu Generation O! se setkala se spisovatelem Jamesem Proimosem, který ji přemluvil, aby zkusila napsat také nějakou dětskou knihu. Když jednoho dne listovala Alenkou v Říši divů, napadlo ji, že venkovské prostředí příběhu se musí dětem, které podobně jako ona vyrostly ve velkoměstě, zdát neuvěřitelně vzdálené. Ve městě, jako je New York, se přece spíš než do králičí nory můžete propadnout do kanalizace. A když se vám to stane, jen těžko se ocitnete uprostřed čajového dýchánku. Co byste tam místo něj tak mohli najít? Právě o tom pojednává její prvotina, The Underland Chronicles (Podzemní kronika). 

 Suzanne Collinsová žije v Connecticutu společně se svojí rodinou a dvěma divokými kočkami, které se usadily na jejich zahradě.

Můj názor: Wow! U druhého dílu Hunger Games, jsem opravdu skoro nedýchala. První půlka knihy je taková oddechovější oproti té druhé půlce, v které je akce, napětí, nečekané zvraty atd.. Tento díl je o hodně krutější než díl první. Po knize jsem byla zaražená, protože to byla opravdu jízda, která si zaslouží 5/5 ozubených koleček.


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang