středa 18. prosince 2013

Monument 14: Nebe v plamenech

Autorka: Emmy Laybourne
Překladatelka: Zuzana Ľalíková
Vazba: vázaná
Počet stran: 240
Nakladatelství: Baronet, 2013
Původní název: Monument 14: Sky on Fire
Hodnocení obálky: 5/5

V pokračování příběhu Monumentu 14 se skupina přeživších, donedávna uvězněných v supermarketu sérií ničivých katastrof, rozdělila ve dvě. Většina dětí se v zoufalé snaze vydala opraveným autobusem na letiště v Denveru. Doufají, že se tam setkají se svými rodiči, budou odvezeni do bezpečí a zachrání svého umírajícího přítele.

Ale svět venku je temný a zaplavený nebezpečnými chemikáliemi, které mění lidi v krvežíznivá monstra, a ne všechny děti jsou ochotné nastoupit do autobusu. V útočišti, jež bylo již jednou narušeno, se snaží zbývající děti obnovit přátelství. Ale pokud se máte rozhodnout mezi životem a smrtí, láskou a nenávistí, komu můžete doopravdy věřit?


Osudy 14 dětí, které již přežili sérii děsivých katastrof, pokračují dál v jejich cestě za tím, najít rodiče a ošetřit jednoho zraněného kamaráda. V skoro rozpadlém autobusu se rozhodnou vyjet na 100 kilometrovou cestu.. Stále se ve vzduchu nachází chemikálie, která reaguje na Vaší krevní skupinu.. Na vzduch bez plynové masky nevyjdete..

O autorce: Emmy Laybourne je spisovatelka, herečka a učitelka žijící v New Yorku. Její spisovatelské povolání začalo jako dramatik. První hra, kterou napsala i v ní hrála, se jmenovala "The Miss Alphabet City Beauty Pageant and Spelling Bee", jež měla zejména v New Yorku úspěch. 

Jako herečka získala role ve filmech, sitcomech a zejména komediích, kde si zahrála dokonce se svým bratrem. Emmy dostudovala na UCLA scénáristiku s magisterským titulem v červnu roku 2006. Nyní žije v Rockland County v New Yorku s manželem a dvěma dětmi.

Můj názor: Stejně jako první díl, bylo to úžasné. Miluji tuto sérii, je vážně zajímavá. Kniha se odehrává v roce 2024, hmm, to je za 16 let.. Co když se to tak stane? 
V tomto díle nalezneme krev, hluk, boje a akci.. Tyto věci v prvním díle až zas tak moc nebyli, a jsem ráda, že je autorka do druhého dílu dala. Je to tím takové oživené..
Moc se těším na třetí díl, o kterém nevím zatím vůbec nic, a tak jsem hodně zvědavá. Snad vyjde co nejdříve. Knize dávám 5/5 ozubených koleček.


Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang