středa 4. prosince 2013

Národní satanista

Autor: Erlend Erichsen
Překladatelka: Alice Týnská
Vazba: brožovaná
Počet stran: 188
Nakladatelství: Host, 2012
Původní název: Nasjonalsatanisten
Hodnocení obálky: 2/5

Dva mladíci se po návštěvě koncertu skupiny Gorgoroth rozhodnou založit vlastní blackmetalovou kapelu. Oba vystupují pod pseudonymem, jak už je zvykem. Vinterblod je umělec s násilnickými sklony a touhou ovládat druhé. Je směsicí nejextrémnějších osob, které na bergenské metalové scéně působí. Naproti tomu jeho kamarád Ljavold má zálibu v muzice jako takové, od všech ideologií se distancuje, ale časem zhoubnému vlivu Vinterbloda přece jen podléhá.
Děj románu se odehrává v Bergenu 90. let 20. století, kdy se formovala tamní obávaná blackmetalová scéna a black metal se z malé uzavřené komunity rozšířil do obecného povědomí. Erlend Erichsen toto prostředí důvěrně zná a je mu bytostně blízké. Dokonale rozumí myšlení a chování lidí, o nichž píše - těch, kteří blackmetalu podřídili celý život.


Bergen, 90. léta, 20. století. Tam se nacházíme v ději knihy. Dva kluci si zajdou na koncert blackmetalové kapely Gorgoroth, která je tak zaujme, že se rozhodnou založit vlastní blackmetalovou kapelu.. Pojmenujou jí Stormvold. Mají děsivé přezdívky a také jejich vizáž je prostě blackmetalová.. 

O autorovi: Erlend Erichsen Gimmestad Severin narozený 15 července 1975 v Bergenu je norský bubeník a literární autor. Bývalý člen blackmetalové kapely Gorgoroth.

Můj názor: Kniha Národní satanista se mi moc nelíbila. Byla divně sepsaná a autor není podle mně moc dobrý spisovatel.. 
Blackmetal si někdy poslechnu a ráda.:-) Bylo ale celkem zajímavé, jak si dva mladí kluci zakládají svojí vlastní kapelu, vymýšlejí si kostýmy a přezdívky. Takový příběh jsem ještě nečetla, a jsem ráda, že se mi dostal pod ruce. Kniha byla čtivá. Zmíním se také o obálce a hřbetech knihy..  Obálka má krásnou fialovo-šedo-černou barvu. Hřbet knihy je vyzdobený různými znaky: pentagramem, číslem ďábla - 666, a pak ještě různé vzory. Každá stránka má černý rámeček, tudíž je to takové zajímavé. Knize dávám 2/5 ozubených koleček.

 Děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na stránkách knihkupectví.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang