čtvrtek 5. prosince 2013

Návrat z Podzemí

Autor: Roderick Gordon & Brian Williams
Překladatel: Dušek Zdík
Vazba: vázaná
Počet stran: 358
Nakladatelství: Fragment, 2010
Původní název: 
Hodnocení obálky: 5/5

Dobrodružství Willa Burrowse pokračuje! 
V centru Země - ve světě, o jehož existenci nemá na Povrchu nikdo ani tušení, jde Willovi o život. Pronásledují ho nebezpeční Styxové. Jsou odhodláni jít za ním až na konec světa, jen aby získali zpět smrtící virus! Dokáže jim Will uniknout? 
Jeho přítel Drake se chystá zaútočit na Styxe na povrchu. Povede však jeho odvážný plán k vítězství nebo k jisté smrti? 

Jestli se domníváte, že jste na Povrchu v bezpečí, raději se znovu zamyslete!


Jsme přímo v centru Země. Willovi jde o holý život, a pořád ho pronásledují ti zlí a otravní Styxové.. Proč? Protože stále a stále chtějí získat Dominium.. Ten virus. Will a jeho přátelé tomu musí zabránit, i kdyby se mělo stát cokoliv. Mají plán jak se dostat na povrch.. Vyjde jim? 

O autorech: Roderick Gordon je autorem série knih Podzemí. Narodil se v roce 1960, vyrůstal v severním Londýně, a nakonec šel na univerzitu College, kde se učil genetiku. Po maturitě, bez tušení co chce dělat po zbytek svého života, strávil Gordon nějaký čas v poušti, kde hrál v několika kapelách.. Poté si našel práci v bance města Londýn, z které byl v roce 2001 propuštěn. Ale Gordon sám sebe překvapil tím, že pracoval na knize s nápovědou od starobylého univerzitního přítele Briana Williamse.. Když knihu vydali vlastním nákladem, tak se zalíbila Barrymu Cunninghamovi, zakladatelovi nakladatelství The Chicken House. V červenci roku 2007 byla kniha publikována pod názvem Tunnels. Kniha vyhrála několik cen a stala se také New York Bestsellerem. Byla přeložena do 40 jazyků.

Můj názor: Tento dílo se povedl. Líbil se mi, byl napínavý, byly v něm nečekané zvraty, zajímavosti a místy i strašidelné momenty. Obálka je asi nejlepší ze všech dílu, moc se mi tam líbí ten Big Ben, dává té obálce šmrnc. :-) Jako celkové hodnocení dávám 4/4 ozubených koleček.


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang