pondělí 16. prosince 2013

Pátá vlna

Autor: Rick Yancey
Překladatelka: Renata Heitelová
Vazba: vázaná
Počet stran: 448
Nakladatelství: Baronet, 2013
Původní název: The 5th Wave
Hodnocení obálky: 5/5

Po první vlně zůstala pouze tma. Druhé vlně unikli jen ti šťastnější. A třetí vlnu přežili ti, kterým štěstí uniklo. Po čtvrté vlně platí jediné pravidlo: nevěř nikomu. Teď se blíží vlna pátá a po opuštěné dálnici prchá Cassie před Jinými, bytostmi, které jako lidé pouze vypadají. Jiní se potulují krajinou a zabíjejí na potkání; rozprášili poslední přeživší pozemšťany. Cassie věří tomu, že kdo zůstane sám, ten přežije. Pak se však setká s okouzlujícím a tajemným Evanem Walkerem, jenž je možná jedinou Cassiinou nadějí na záchranu jejího bratra – nebo dokonce jí samotné. Cassie si musí vybrat: mezi důvěrou a beznadějí, mezi vzdorem a kapitulací, mezi životem a smrtí. Vzdát se, nebo se sebrat a jít dál.


Mimozemšťané dobyli Zemi, a chtějí jí jen pro sebe.. Tudíž musí celé lidstvo zahubit. Vše začíná prví vlnou, která dala lidi do 18. století. Nemají žádnou techniku, protože je od všeho odřízla.
Další dvě vlny posunuly lidstvo do mladší doby kamenné, ale po té 3. vlně, která byla smrtící epidemie, už na světě zůstalo jen pár zbylých lidí.. Musíte se řídit tím, abyste nikomu nevěřili..
Cassie Sullivanová, hlavní hrdinka příběhu už všude chodí sama. Je to opravdu jediný způsob jak přežít. Zemřeli jí rodiče, a jejího bratra odvezli vojáci.. Po 3. vlně Cassie došlo, že Jiní mohou vypadat jako lidé..
Když se ale objeví krásný a okouzlující Evan Walker musí se Cassie rozhodnout, zda mu může věřit nebo jestli půjde dál sama..
Nikdo neví, co přinese pátá vlna...

O autorovi: Americký spisovatel. První díl z jeho série Alfred Kopp, který se jmenuje Fantastická dobrodružství Alfreda Kroppa, byl jmenován Nejlepší knihou pro děti v Publishers Weekly a také se v roce 2005 objevil v soutěži Carnegie Medal.

Můj názor: Touto knihou jsem byla velmi překvapená. Moc jsem totiž od ní neočekávala, ale zklamala jsem se.. :-) Byla skvělá, čtivá, chyby tam nebyli a byla to dystopie s mimozemštany.. Zajímavá kniha se zajímavým námětem. Byl by z toho opravdu skvělýý film! Ke knize nemám co říct. Dávám hodnocení 5/5 ozubených koleček. :-)


Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang