pondělí 2. prosince 2013

Říše temnot: Spřízněné duše

Autorka: L. J. Smith
Překladatel:
Vazba: brožovaná
Počet stran: 240
Nakladatelství: Fragment, 2013
Původní název: Soulmate
Hodnocení obálky: 3/5

Šestnáctiletá Hannah je v nebezpečí. Dostává podivné vzkazy, má pocit, že ji někdo sleduje a chce ji zabít. Podivný cizinec, se kterým se setkala již v minulém životě, tvrdí, že oni dva jsou spřízněné duše a patří k sobě. Co když ale varovné vzkazy ukazují právě na něj? Co bude muset Hannah podstoupit, aby se dozvěděla pravdu a zachránila se?


Hlavní hrdinka Hannah najde varovný vzkaz, který je napsán jejím písmem.. Ona ale moc dobře ví, že ho nepsala. U jejího psychologa jí napadnou vlci.. Myslí si ,že se asi opravdu zbláznila. Objeví se tu také záhadný cizinec, ze kterého vyzařuje nebezpečí a tajemno.. Kde se tu jen vzal? Co je zač? 
Při hypnóze Hannah zjišťuje, že žije již velmi dlouho. Žila již v pravěku.. V každém roce potkává toho stejného záhadného cizince a dívku, která jí před tím cizincem varuje..Zajímavé...Čeká jí tento rok zase to samé?

O autorce: L. J. Smithová, je americká spisovatelka. Píše knihy převážně pro mládež. Její knihy jsou různých literárních žánrů, nejčastěji však píše fantasy s prvky romance. Mezi její nejznámnější sérií jsou velmi populární Upíří deníky a Stefanovy deníky, pak také ještě vydala další série např. Temné vize, Říše temnot nebo Tajný kruh. O tom, že jsou její knihy slavné, svědčí i to, že velká část z nich byla nebo ještě je bestsellery a některé byly přeloženy do více než pětatřiceti jazyků.

Můj názor: 7. díl tajemné fantasy série Říše temnot se mi opravdu líbil. Bylo v něm napětí, humor a zakázaná láska jako vždy. Hannah mi byla hrozně sympatická. Tato série se mi prostě líbí! Všechny příběhy jsou úžasně zpracované. 
Obálka je úžasná! Ta růžová, krásné pozadí a nádherný fialovo-růžový prsten, nádhera. Doufám, že se Fragment chystá vydat i další díly ze série Říše temnot, protože se mi opravdu líbí. Knize dávám 5/5 ozubených koleček.


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

1 comments:

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang