neděle 1. prosince 2013

Rozděleni časem: Bouře

Autorka: Julie Cross
Překladatel: Dušek Zdík
Vazba: brožovaná
Počet stran: 312
Nakladatelství: Fragment, 2013
Původní název: Tempest
Hodnocení obálky: 2/5

Přítomnost, rok 2009. Devatenáctiletý Jackson je normální student... tedy téměř normální. Dokáže totiž cestovat časem. Nic nemůže změnit, jen znovu prožít to, co se už stalo. Po útoku dvou neznámých mužů se Jackson ocitne o dva roky zpět. Minulost, rok 2007. Jackson se nemůže vrátit zpátky do přítomnosti. Jaké tajemství ho obklopuje? Proč ho pronásledují neznámí útočníci? Stojí tváří v tvář "nepřátelům času" a musí se rozhodnout, co všechno je ochoten obětovat pro záchranu svých blízkých a možná i celého světa...


Jacksonovi je devatenáct let, navštěvuje místní univerzitu, má krásnou přítelkyni jménem Holly, dobré kamarády a nic mu nechybí. Ale jednoho dne zjistil, že umí cestovat časem. Je to vůbec možné? Ano, je! Nejdříve cestuje jen pár hodin do minulosti. Se svým kamarádem Adamem vymýšlejí různé teorie a pokusy.. Když ho ale jednoho dne napadnou dva neznámí muži, ocitne se najednou o 2 roky zpět, a nemže se dostat do přítomnosti.. To je vskutku docela velký problém.. Ztratí všechno, co v přítomnosti měl? Dokáže se zase dostat do správné doby? Nebude ho nikdo shánět?

O autorce: Julie Crossová žije v Illinois s manželem a třemi dětmi. Každý týden zhltne několik knih. Kromě toho je bývalou cvičitelkou gymnastiky, spontánní bloggerkou a odhodlanou – i když zatím ne vynikající – dálkovou běžkyní. O kariéře profesionální spisovatelky začala uvažovat v květnu 2009, od té doby však neuplynul jediný den, během kterého by nepsala.


Můj názor: Z této knihy mám docela smíšené pocity. V životě jsem takovou knihu, kde by se cestovalo časem nečetla. Tato je má první. Kniha byla čtivá, hodně napínavá a dobrodružná, což je super, ale je strašně zamotaná a některé části jsem nechápala. Autorka si s cestováním v čase dala opravdu záležet.
Určitě bych nechtěla být o dva roky zpátky jako hlavní hrdina.. To fakt ne, to bych nezvládla. Opravdu mi příběh uvázl v hlavě, a těším se na další díly.. Knize dávám hodnocení 4/5 ozubených koleček.


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

2 comments:

  1. Mne sa kniha tiež veľmi páčila :) A ty si nečítala sériu Diamanty? To musíš hneď napraviť! :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. :-) Ne, bohužel nečetla. :-) 1.díl mám jako e-book v PC tak si ho asi brzy přečtu. :-)

      Vymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang