neděle 29. prosince 2013

Taje Dubaje (Není všechno zlato)

Autorka: Emire Khidayer
Překladatel: Emil Charous
Vazba: vázaná
Počet stran: 240
Nakladatelství: Rotran, 2013
Původní název: Dubajské tajomstvá
Hodnocení obálky: 1/5

Má-li to přijít, Dubaj přijde sama. Byznys, láska a vztahy v nejkosmopolitnějším městě Blízkého východu. Ambiciózní Emma přichází do Dubaje prosadit slovensko-českou IT firmu. Obklopena spletí nejrůznějších národů poznává místní i přistěhovalce. Žádnou lásku nečeká. Jak funguje zahraniční firma v mekce arabského byznysu? Jak se chovají Emiráťané, když jim do duše nahlédne cizinec? Mění Emma Dubaj, nebo Dubaj mění Emmu? Emma vás dovede za hranice vlastního nitra, ale sahá i pod závoj a masku místní společnosti. To všechno vám poví v příběhu, kde i písek dokáže být úrodný. 


Emma přichází do Dubaje, protože chce představit československou IT firmu. V Dubaji poznává plno odlišných lidí. Každý z jiné země, různé rasy. Všichni se chovají úplně jinak. Nikdy by nepočítala s tím, že se tam zamiluje.. 

O autorce: Emíre Khidayer se narodila úžasné slovenské mámě a vášnivému iráckému otci. Vyrostla na Trnavsku a vystudovala arabistiku na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Jako diplomatka působila v Egyptě, Kuvajtu a Iráku; v Kuvajtu jako vedoucí mise. Vedla firmu ve Spojených arabských emirátech. I u nás jsou dobře známy její knihy Arabský svět - jiná planeta? a Život po arabsku . Je autorkou rozhlasových seriálů Cesta po arabskom svete , Po arabsky a adaptovaného cyklu Príbehy zo Sumhuramu , který předtím vyšel knižně. Nyní přichází se svým prvním románem Taje Dubaje z edice Není všechno zlato.

Můj názor: Do knihy Taje Dubaje jsem se hned po první straně začetla, protože mně zaujala. Byly tam zajímavé popisy Emmy a jejímu postoji k Dubaji a k lidem v něm. Bylo tam popsané i to, jak IT firma  Dubaji fungovala. Emma, která si myslela že tam lásku nenajde tam pozná jednoho úžasného muže, do kterého se ale ovšem zamiluje.. Připadá jí úžasný a pozná, že ona se mu také líbí. 
Kniha je velmi pěkně napsaná a hlavně je zajímavá. Má podařený námět. Já Dubaj nikdy moc nemusela, ale po této knize mi už tak nějak nevadí. :) Knize dávám hodnocení 3/5 ozubených koleček.


Děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na stránkách knihkupectví.

1 comments:

  1. Miluji Dubaj! Byla jsem tam už dvakrát a pořád nepřestávám obdivovat jejich kulturu, architekturu, všechno. Doufám že na knihu v knihkupectví narazím, určitě si ji chci přečíst :)

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang