úterý 17. prosince 2013

The Walking Dead: Cesta do Woodbury

Autor: Robert Kirkman, Jay Bonansinga
Překladatelka: Dana Chodilová
Vazba: vázaná
Počet stran: 316
Nakladatelství: Baronet, 2013
Původní název: The Walking Dead: Road to Woodbury
Hodnocení obálky: 1/5

Ve světě, v němž lidskou civilizaci nahradily hordy krvežíznivých zombií, existuje jen jeden cíl – přežít. Ve druhém díle trilogie Jaye Bonansingy ze světa Živých mrtvých se dále odvíjí příběh Guvernéra a jeho boje proti chaosu, v němž podle něj účel světí jakékoliv prostředky a řád musí být nastolen za každou cenu. Přežít ovšem chce i Lilly Caulová, které se Guvernérovy metody ani trochu nezamlouvají. A své k tomu chtějí říct chodící mrtvoly, kterým jde o jediné – ukojit neukojitelný hlad. Místem jejich sporu je malé opevněné městečko v Georgii, kdysi známé jako Woodbury, a jeho výsledek je všechny změní navždy.


Příběh Guvernéra se zamotává, protože přichází nové postavy a tak zamotají celý děj.. Do města Woodbury najednou přichází mladá žena jménem Lily Couleová, která s sebou vede i několik dalších uprchlíků z tábora. Pod rozkazy Guvernérů začnou stavět další obydlí. Doufají už, že tam konečně naleznou klid.. Co když ale ne? 

O autorech:  Robert Kirkman (* 30. listopadu 1978) je americký komiksový scénárista nejvíce známý pro své komiksy Živí mrtví a Invincible od nakladatelství Image Comics a Ultimate X-Men a Marvel Zombies od Marvel Comics. Také spolupracoval s Toddem McFarlanem na komiksové sérii Haunt. Je jeden z pěti partnerů Image Comics a jediný z těchto pěti, který není spoluzakladatelem.

Jay Bonansinga je americký spisovatel, producent a režisér. Má diplom z filmové vědy a vyzkoušel si i režii dvou snímků, krátkometrážního City of Men a celovečerní komedie Stash, ke kterým rovnou napsal i scénáře. Především se ale specializuje na psanou tvorbu, v níž má široký záběr od krátkých povídek do různých magazínů přes thrillery (např. Perfect Victim, Twisted), béčkové horory (Oblivion, The Sleep Police), kvůli kterým ovšem spolupracoval i s průkopníkem zombie žánru Georgem Romerem, až po historické romány jako Pinkerton's War a především z našeho pohledu zajímavýSinking of the Eastland. Při potopení Eastlandu v roce 1915 bylo totiž z 844 obětí celkem 220 Čechů. Ale byly to právě horory, které ho donesly do popředí moderní science fiction, protože kvůli nim se dal dohromady s Robertem Kirkmanem a zapojil se do světa Živých mrtvých. V případě, že by nastala zombie apokalypsa, vybral by si jako zbraň pro sebeobranu nastřelovací pistoli, kterou používají hrdinové v jeho knize.

Můj názor: Zombíky mám hodně ráda a tak jsem měla chuť se zakousnout se do této knihy. Už od první strany Vás čeká opravdu skvělá hororová jízda, plná krve, masa, střev, mozků atd.. Je to opravdu kniha, v které zažijete mrtvých až do sytosti. Opravdu.. Je jich tam hoodně. Knize dávám 4/5 ozubených koleček.


Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang