neděle 1. prosince 2013

Zavržený

Autorka: Becca Fitzpatrick
Překladatelka: Petra Babuláková
Vazba: vázaná
Počet stran: 386
Nakladatelství: Egmont, 2010
Původní název: Hush Hush
Hodnocení obálky: 3/5

Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné - držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: "Jak hluboko dokážeš padnout?"


Nora se začne vídat s novým klukem, Patchem. Kde je Nora, tam je i Patch, najednou se vždy záhadně objeví. Sleduje jí, nebo je to jen pouhá shoda náhod? Jednoho večera jede Nora od své kamarádky domů, ale v tom jí někdo skočí pod auto. Ten člověk má úplně stejné oči jako Patch.. Je to on nebo není? Co skrývá Patch za temné tajemství? Nora se do Patche zamiluje, on v ní probouzí různé pocity.. 

O autorce: Becca Fitzpatricková se narodila 3. února 1979 a čtenářsky ji odkojily Nancy Drew a Trixie Belden. Jako dítě si prošla dvěma etapami. Nejdřív, když ve svých osmi letech poprvé zhlédla Honbu za diamantem, se rozhodla, že se stane spisovatelkou, protože jí tahle profese učarovala. Sama sebe viděla, jak pobíhá v kolumbijské džungli a záda jí hrdinsky kryje Michael Douglas.
Pak se na čas rozhodla spisovatelskou dráhu opustit ve prospěch ještě dobrodružnější profese. Umanula si, že bude agentkou CIA, ale naštěstí jen do chvíle, kdy si přečetla memoáry skutečné agentky a změnila názor.

Můj názor: Kniha se mi velmi pěkně četla příběhy o padlých andělech mám poněkud ráda. :-) Jsou pochmurné, tajemné a, no prostě krásné. Moc se těším na další 3 díly, které budou určitě stejně tak dobré, jako díl první.. Příběh byl originální a velmi pěkně napsaný. Knize dávám 5/5 ozubených koleček! :-)


Děkuji nakladatelství Egmont za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang