sobota 4. ledna 2014

Dvojí tvář

Autorka: Kathrin Lange
Překladatelka: Michaela Škultéty
Vazba: brožovaná
Počet stran: 200
Nakladatelství: Fragment, 2013
Původní název: Schattenflügel
Hodnocení obálky: 4/5

Když se patnáctiletá Kim seznámí se záhadným a přitažlivým Lukasem, nemá ani tušení, že chodil s její starší sestrou Ninou, kterou před dvěma lety našli mrtvou s třpytivou vážkou na obličeji. Kim se do Lukase zamiluje. Neustále ale pochybuje o tom, zda mu může důvěřovat. Ve chvíli, kdy chce na svoje obavy zapomenout, zmizí další dívka. Rozum jí napovídá, aby byla opatrná Co když je ale všechno jinak, než si myslí?


Hlavní hrdinka Kim žije v Německu. Před dvěma lety jí zemřela sestra. Kimina sestra Nina, zemřel za nevyjasněných událostí. Našli jí uprostřed lesa ve starém, malém zámečku a měla na obličeji vážku.. Když se Kim seznámí s přitažlivým Lukasem, netuší, že právě on chodil i s Ninou.. Mohl to být on, kdo zabil Ninu? 
Když po několika dnech zmizí i její kamarádka Marie a poté najdou její mrtvolu, má v ruce vážku. Kim uteče právě do toho zámečku, kde zemřel její sestra. Po chvíli tam ale přijde Lukas, a řekne jí, že chodil s její sestrou Ninou.. Kim omdlí.
Když se probudí, je ve sklepě svázaná. Někdo jde dovnitř. Uvidí ho, a zarazí se jí dech. Je to Lukas. Jenže Lukas jí začne rozvazovat provazy, a Kim si v tu chvíli myslí, že on je nevinný.. Do sklepa vtom vtrhne nevlastní Kiminin otec. Kim vezme do ruky starou trubku ze země a uhodí Lukase.. To ale netuší, že otčím má schyzofrenii.. Kdo to tedy udělal?

O autorce: Kathrin Langeová se narodila v roce 1969 v Goslaru.
Pracovala zprvu jako nakladatelská knihkupkyně a mediální designérka, v roce 2005 se však stala profesionální spisovatelkou. Je známá především svými historickými romány a knihami pro mládež. Dvojí tvář je její první thriller.
Kathrin Langeová žije se svou rodinou poblíž Hildescheimu.

Můj názor: Tento thriller byl velmi napínavý a tajemný. Přečetla jsem ho již za 1 den, protože jsem se do něj vžila. Opravdu Vám ho doporučuji!! Dávám mu 5/5 ozubených koleček.


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

6 comments:

  1. Na tuto knížku se chystám hodně brzo :).
    Jinak pěkná recenze ;).

    OdpovědětVymazat
  2. Teď si chci knížku přečíst ještě víc než předtím! Skvělá recenze! :)

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang