pátek 31. ledna 2014

Easy?

Autorka: Tammara Webber
Překladatelka: Sabina Čechová
Vazba: vázaná
Počet stran: 308
Nakladatelství: Jota, 2013
Původní název: Easy?
Hodnocení obálky: 3/5

Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem... Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí? 

Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne. 

Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné - vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu. 

Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit.


Jedna jediná noc změní hlavní hrdince Jacqueline pohled na svět a na její celý život. Co se stalo? Jedné noci ji přepadl nejlepší kamarád její bývalého přítele. Buck. Chtěl ji znásilnit ale jaksi se mu to nepovedlo, jelikož se na tomtéž místě obejvil Jacqueliin tajemný zachránce Lucas, který Buckovi plán zkazil. 
Jaqueline se dostane na kolej. Propadá z ekonomie, protože poslední dobou moc nechodila do školy. Učitel jí nabídne doučovaní, aby nepropadla. Jenže se ukáže, že na to doučování chodí i Lucas, se kterým se Jaquelin nechce bavit a mít s ním nic společného. 
Lucas Jacquelin již delší dobu sledoval, ale ona si toho všímá až teď. 
Po TÉ noci ho vidí všude a myslí si o něm jen to špatné. Ale chce poznat jeho velmi tajemnou minulost.. Co tento kluk skrývá? 

O autorce: Tamara Weberová píše už od střední školy. Začala smutnou romantickou poezií a v devatenácti sepsala svůj první román (ten byl pak nešťastnou náhodou zničen, když ho v práci nacpala do skartovačky). Než se stala spisovatelkou na plný úvazek, pracovala jako studijní poradkyně. Je nadějná romantička, která miluje romány se šťastným koncem, protože ve skutečném životě je nešťastných konců dost. Žije v Texasu s manželem a příliš mnoha kočkami. Její román Easy se umístil v žebříčku bestsellerů New York Times, mimoto je autorkou série Between the Lines (Mezi řádky).

Můj názor: Kniha byla velmi povedená. Je psaná z Jacquelinino pohledu, takže čtenáře seznámí se svým životem. Co každý den dělá atd.. Ona má velké štěstí, že jí Buck neznásilnil. Plno lidem se to stává... :-/
Autorka dokázala napsat krásný, šťastný a láskyplný příběh s celkem opravdu zamotaným, propletitým dějem, který končí dobrým koncem. Knihu si určitě přečtěte, protože opravdu stojí za to. :) 
Mimochodem na obálce je pár, který je i na knize Tajemství Lynburnů, kterou vydalo nakladatelství Levné knihy.
Knize dávám hodnocení 5/5 ozubených koleček.


Děkuji nakladatelství Jota za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

2 comments:

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang