pátek 31. ledna 2014

S hlavou v oblacích (pejru)

Autorka: Kateřina Petrusová
Překladatel/ka: -
Vazba: vázaná
Počet stran: 120
Nakladatelství: Fragment, 2013
Původní název: S hlavou v oblacích (pejru)
Hodnocení obálky: 4/5

Stačí okamžik a váš život může být vzhůru nohama! Něco o tom ví i Markéta, kreativní ředitelka malé reklamní agentury, které víkend v jižních Čechách změní život. Kam se poděla profesionálka z města, která to má v hlavě srovnané? Pár sebevíc příjemných chvil na vesnici po boku typického "vidláka" přece nemůže změnit celý pohled na svět! Nebo snad ano?


Markéta Mrázová, tak se jmenuje hlavní hrdinka knihy, jede na víkend do Českých Budějovic za kamarády. Vše by bylo super, kdyby se jí doprostřed silnice nepostavil kůň a ona nezajela do příkopu.. Zbývala jí jediná věc, nasednout na tu ''příšeru'', oprášit své jezdecké zkušenosti z jejích mladých let a vyrazit do nejbližší vesnice najít pomoc.
Kůň jí doveze na vesnici na statek, kde jí čeká nádherný pohled na 3 vidláky, kteří popíjejí pivo. Pomoc najde u jednoho ''týpka'' s nepříjemným vzhledem, ale i hlasem. V duchu si ho pojmenuje jako ''Velký zlý Marvin''.
Právě ''Marvin'' změní díky jednomu víkendu Markétě celý život...

O autorce: Kateřina Petrusová se narodila 23. března 1982 v Pardubicích. Své první dvě povídky napsala ve čtrnácti letech. Další přišly o tři roky později, kdy se zúčastnila literárních soutěží. Hned potom šlo psaní opět k ledu, dokud nenarazila na plno stejně nadšených pisatelek. Tentokrát už toho nenechala a vyklubala se z toho její knižní prvotina s názvem Nebezpečná láska.
V současné době žije v Pardubicích se svým manželem a dvěma dcerami.

Můj názor: Tato velmi útlounká kniha mně dokázala rozbrečet štěstím. Ne úplně rozbrečet, ale tekly mi slzičky. :) Byl to krásný, místy i napínavý příběh, který se mi opravdu hodně líbil. Takovéhle příběhy by autorka měla psát častěji. Škoda je na téhle knize jen to, že je tak krátká, a máte jí za ani ne jeden den přečtenou. Knihu hodnotím 5/5 ozubenými kolečky.

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang