úterý 28. ledna 2014

Za zrcadlem

Autorka: Alina Bronsky
Překladatelka: Tereza Pecková
Vazba: vázaná
Počet stran: 274
Nakladatelství: CooBoo, 2013
Původní název: Spiegelkind
Hodnocení obálky: 5/5

V životě patnáctileté Julie má všechno svá pravidla. Vybočovat je nebezpečné, kdo neodpovídá normě, toho sledují. Ale pak Julina matka zničehonic beze stopy zmizí a její otec se třese strachy. Julie postupně začne odhalovat všechna rodinná tajemství: Máma je jedna z mála víl, kterých se společnost Normality obává. Má totiž zvláštní schopnosti. Je Juli taky taková? Společně se svou novou kamarádkou Ksy a jejím bratrem Ivanem se vydá pátrat – po zmizelé matce, po zakázaném vílím světě a po pravdě o sobě samotné.


Pátnáctiletá Julie je úplně normální dívka. Navštěvuje 10. třídu lycejního studia pro Normály. Na tom není nic nenormálního, ale Julie je dcerou víl - kouzelného, malého stvoření, a tak vystavuje nebezpečí. V normálním světě nemá žádná práva. 
Jednoho obyčejného dne se Julie vrátí ze školy zpět domů. Ovšem najde tam všude rozházené věci a matka nikde.. Co se jen mohlo stát? 
Juliin otec jí poví, že nejspíš odešla a zapomněla zamknout dveře, a tak té chvíle využili Freakové. Ty jsou odpadem společnosti..
Objevuje ale, že to není jen tak.. Co se stalo její matce?

O autorce: Alina Bronsky je německá autorka narozená v Rusku, která se do povědomí čtenářů dostala díky své prvotině Scherbenpark, jež se stala během krátké chvíle bestsellerem a byla přeložena hned do několika jazyků. V roce 2013 se českým čtenářům dostává do rukou překlad její knihy pro děti a mládež s názvem Za zrcadlem. Je to první díl stejnojmenné série. V Německu již byl vydán v letošním roce druhý díl s názvem Spiegelriss.

Můj názor: Tato kniha byla velmi pěkná. Přišla mi sice pro trochu mladší čtenáře, ale to vůbec nevadí. Chvílemi mi kniha přišla i jako dystopie. Knihu ať si přečte ten, který má rád víly a pohádkové příběhy. :) Knize dávám hodnocení 3/5 ozubených koleček.


Děkuji mediální společnosti Albatros media za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách společnosti.

1 comments:

  1. Vypadá moc zajímavě, hlavně obálku má krásnou :) Tak snad na ni někdy přijde řada :)

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang