sobota 1. února 2014

Bohové Olympu: Neptunův syn

Autor: Rick Riordan
Překladatelka: Dana Chodilová
Vazba: vázaná
Počet stran: 479
Nakladatelství: Fragment, 2012
Původní název: The Heroes of Olympus: The Son of Neptune
Hodnocení obálky: 4/5

Ztracený Percy Jackson se vrací zpět! Ztratil však paměť a neví, kdo je, odkud přišel a jaké je jeho poslání. Z hlubokého spánku se probudil u vlčice Lupy, která jej poslala do Tábora Jupiter, římské obdoby Tábora polokrevných. Všichni kolem ho považují za syna boha Neptuna, římského boha moří. Společně se dvěma členy tábora je vyslán na Aljašku. Podaří se jim osvobodit boha smrti Thanata, kterého uvěznili obři? Jaké další nebezpečí čeká Percyho, kterému se během cesty začíná vracet paměť?Percy Jackson, ten známý hrdina, ano. Už mnohokrát spolu se svými přáteli zachránili celý svět. Stejně jako v předchozí díle dostanou úkol, který musí vyřešit. Byla mu přidělena další část starodávného proroctví a úkolu, ale zase ztratil paměť a byl přesunut hodně daleko od svého domova.. Jeho domov je v Táboře polokrevných samozřejmě. Percy se v tomto díle musí vydat až na dalekou Aljašku, a splnit úkol. Na tomto celém úkolu budou záviset životy římanů, řeků ale i obyvatel celého světa... Podaří se mu to?

O autorovi: Riordan se narodil v San Antoniu v Texasu. Vystudoval University of Texas at Austin a poté patnáct let učil na státních a soukromých školách v Kalifornii a San Antoniu.
Riordan je mnohonásobně oceněný autor knižní série Tres Navarre a jeho kniha The Maze of Bones se vyšplhala na první místo v seznamu bestsellerů newyorského deníku The New York Times. Knihy ze série Percy Jackson a Olympané vypovídají příběh o dvanáctiletém chlapci, který se dozví, že je synem starořeckého boha.

Riordan žije se svou ženou a dvěma syny v San Antoniu.

Můj názor: Příběh je velmi akční a dobrodružný, jak je u autora zvykem. Kniha se mi krásně četla. Má větší písmena, což je docela dobré. :-) Percyho Jacksona zná snad každý čtenář. A pokud ne, musíte ho poznat a přečíst si ho, a pak hned navazující sérii Bohové Olympu, protože to opravdu stojí za to!! Riordan je geniální spisovatel, kterého jsem si moc oblíbila. Moc se těším na další díly této série. Dávám 5/5 ozubených koleček. :-)


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang