sobota 1. února 2014

Ďábel nosí pradu

Autorka: Lauren Weisberger
Překladatel: Martin König
Vazba: vázaná
Počet stran: 404
Nakladatelství: Baronet, 2013
Původní název: The Devil Wears Prada
Hodnocení obálky: 1/5

V závratném světě newyorské módy, kde nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem všech, kdo se jen trochu zajímají o to, jak vypadají. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestlyové, která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, jímž musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat. Při plnění svého poslání - učinit z tohoto magazínu módní bibli New Yorku, a tudíž současně celého světa - nepřipustí, aby jí cokoli stálo v cestě. Což se týče i dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to zaměstnání, ve kterém nemůže vydržet nikdo, komu zbyla alespoň špetka sebeúcty - ale zároveň místo, pro něž by byly miliony mladých Newyorčanek ochotny zabíjet. 

Funkce Mirandiny asistentky by se pro čerstvou absolventku prestižní vysoké školy Andy Sachsovou mohla stát branou do velkého světa módy. V nevýrazném oblečení nesmělé studentky však mezi armádou superštíhlých módních dračic, křižujících chodby manhattanské centrály časopisu v lodičkách na jehlovém podpatku, působí jako pěst na oko. Miranda má sice celý módní svět obtočený kolem prstu, ale zato jí dělá hrozné potíže najít a udržet si dobrou asistentku. Andy se pro tuhle práci zoufale nehodí. Má však něco, co ostatní adeptky postrádají: Nehodlá se smířit s neúspěchem. Aby se stala nejlepší z nejlepších, musí se změnit podle Mirandiných představ. Brzy umí - k nevelkému nadšení svého přítele - hovořit jako prvotřídní znalkyně moderních trendů, kráčet jako modelka a už si za žádných okolností nesplete Dolceho s Gabbanou.


Vítejte ve světě, kde se řeší jen móda. 
Časopis Runway probíhá pod vedením Mirandy Pristelyové, která je módní bohyní. Zná jí snad úplně každý, kdo se alespoň trošičku zajímá o módu. Co nosí ona za oblečení, se stává hitem. Miliony dívek by chtělo pracovat v jejím časopisu, a některé by pro tuto práci i zabíjely.. Šílené, že? 

Andrea právě dokončila vysokou školu a její sen je psát různé články pro New Yorker.. Jenže je tu zajímavost! Právě Andrea dostane práci osobní asistentky Mirandy! Všichni si myslí jak je to skvělé, ale naopak.. Po čase je to hrozné. Miranda není tak milá a hodná paní z televize.. Je to proměněný satan v lidském těle.. 

O autorce: Lauren Weisbergerová, narozená v roce 1977 v Pennsylvánii, je americká spisovatelka, autorka románu Ďábel nosí Pradu (The Devil Wears Prada), který byl i zfilmován. V roce 1999 ukončila studium na Cornell University. Téměř rok pracovala v populárním módním časopise Vogue jako asistentka Anny Wintour, uznávané i obávané šéfredaktorky tohoto módního časopisu.

Můj názor: Kniha byla zajímavá. Právě v této knize poznáte, jak se lidé umí přetvařovat.. Příběh byl originální a místy i bohužel pravdivý.. Zjistila jsem, že existuje i film, na který se chci v nejbližší době podívat. Určitě bude skvělý tak jako kniha. ;-) Hodnotím 4/5 ozubených koleček, protože se mi líbila. :-)


Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

1 comments:

  1. Film jsem viděla, ale vůbec jsem netušila že vyšla i kniha :D Mám tuhle tématiku ráda, i když někdy těm rozmazlencům na Manhattanu trochu závidím :( :D

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang