sobota 1. února 2014

Líný cestovatel

Autor: Dan Kieran
Překladatel: Jan Sládek
Vazba: vázaná
Počet stran: 322
Nakladatelství: Jota, 2013
Původní název: The Idle Traveller
Hodnocení obálky: 2/5

Kieranova oslava líného cestování je skvělým podnětem k zamyšlení, proč a jak cestujeme. Nutí nás přehodnotit zažité vnímání světa i našeho vlastního domova. Nabízí návod, jak si cestování lépe a hodnotněji užít ? jak z něj mít co největší prospěch. Líný cestovatel je kniha, díky níž vaše cestování získá nový rozměr.


V této knize Vám autor popíše jak správně cestovat. Ukazuje tam i, že cestovat s průvodcem se nevyplácí. Při honění od památky k památce si člověk neoddychne a že poznávání okolí poblíž svého bydliště mlže být i kolikrát hezčí a zajímavější způsob, než jet někam úplně jinam.

O autorovi: Dan Kieran (*1975) působil v letech 2000–2010 jako zástupce šéfredaktora časopisu Idler (Lenoch), ale následně se zaměřil především na psaní knih a článků věnovaných pomalému cestování, které vycházely zejména v novináchThe Times, Guardian, The Daily Telegraph a Observer. Záhy si získal pověst jediného píšícího cestovatele, jenž nikam nespěchá. Dan Kieran dává přednost rozvážnému tempu a takovým dopravním prostředkům, které mu umožňují hlubší porozumění problémům a klíčovým tématům navštěvovaných míst.

Můj názor: U této knihy Líný cestovatel se pobavíte. Je to skvěle, humorně napsané, že se prostě musíte při čtení smát. Kniha byla pěkně napsaná, autor má talent na cestování. Hodnotím 3/5 ozubenými kolečky.


Děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na stránkách knihkupectví. 

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang