sobota 1. února 2014

Útok z Podzemí

Autor: Roderick Gordon, Brian Williams
Překladatel: Zdík Dušek
Vazba: vázaná
Počet stran: 306
Nakladatelství: Fragment, 2012
Původní název: Spiral
Hodnocení obálky: 4/5

Dobrodružství Willa Burrowse pokračuje! Styxové se znovu vynořili z Podzemí na Povrch. Pokud jste si mysleli, že Likvidátoři byli odporní, zapomeňte na to. Tentokrát s sebou totiž vzali i své ženy. Jediné, co jim stojí v cestě, je Will Burrows a jeho přátelé. Doutnající spirála chaosu se roztáčí a ne všichni přežijí. Jestli se domníváte, že jste na Povrchu v bezpečí, raději se znovu zamyslete! Pátý díl napínavé dobrodružné série Podzemí.


Již po páté se setkáváme s Willem a jeho přáteli, Se Styxi atd..
Celá Willovo parta se dostala na povrch, konečně. Jenže na povrchu to již není takové, jaké to bývalo.. Něco se tam chystá.. Válka, zkáza?
Styxové vymysleli nový plán, do kterého zatáhnou i jejich ženy. které jsou až nechutné. Nedivím se Styxům, že se jich bojí.. V tomto díle vychází na povrch pravda o Styxech. Co jsou vlastně pořádně zač?
Podaří se Willovo partě zmařit plán o stvoření druhého, nového vojska Styxů, kteří chtějí zahubit celé lidstvo? Budou ale muset zpět pod povrch.. Do nebezpečí Podzemí..

O autorech: Roderick Gordon je autorem série knih Podzemí. Narodil se v roce 1960, vyrůstal v severním Londýně, a nakonec šel na univerzitu College, kde se učil genetiku. Po maturitě, bez tušení co chce dělat po zbytek svého života, strávil Gordon nějaký čas v poušti, kde hrál v několika kapelách.. Poté si našel práci v bance města Londýn, z které byl v roce 2001 propuštěn. Ale Gordon sám sebe překvapil tím, že pracoval na knize s nápovědou od starobylého univerzitního přítele Briana Williamse.. Když knihu vydali vlastním nákladem, tak se zalíbila Barrymu Cunninghamovi, zakladatelovi nakladatelství The Chicken House. V červenci roku 2007 byla kniha publikována pod názvem Tunnels. Kniha vyhrála několik cen a stala se také New York Bestsellerem. Byla přeložena do 40 jazyků.

Můj názor: Myslím, že tato kniha byla výborná! Již pátý díl série mně baví a nejsem znuděná. Nechybí napětí, akce a dobrodružství, což dává celému příběhu plus. Kniha je opravdu velmi čtivá a nenudíte se u ní. Pravda, kterou zjistíte v tomto díle o Styxech, Vás opravdu zarazí a dostane.. Já byla překvapená. Kniha obsahuje nečekané zvraty a emoce.. Je jen škoda, že kniha nebyla delší, protože se mi z přečtených 4 dílů líbila nejvíce. Moc se těším na další díl, který by měl být zároveň i posledním dílem série Podzemí..
Obálka je přímo úchvatná, skvěle ladí k příběhu. Knize dávám 5/5 ozubených koleček.


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang