neděle 30. března 2014

Dračí oči: Čarodějka

Největší obrázek výrobku Dračí oči – ČarodějkaAutorka: Kristina Hlaváčková
Vazba: vázaná
Počet stran: 392
Nakladatelství: Fragment, 2014
Původní název: 
Hodnocení obálky: 5/5

Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům do kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat a hlavně skrývat magii, která jí koluje v žilách. Nejde však o žádnou prestižní školu pro mladé dámy... 

Dokáže Elena čelit všem změnám a nástrahám osudu, které na ni čekají? S pomocí mladého draka Charlika a svérázného přítele Michaela na to nebude sama. Bude to však stačit? Nepůjde totiž jen o ni, ale o budoucnost celého světa!

☼☼☼☼

Elena je osmiletá princezna. Podle toho se ovšem ale nechová. Není nic pro ní, aby tancovala, učila se vyšívat a zkrášlovala se jako to princezny dělávají. Ona ráda utíká ze zámku a pozoruje své bratry, kteří se učí bojovat. Elena také umí bojovat a v tomto oboru se postupně zlepšuje.. 
Elenu ovšem trápí jedna věc. Je to ta, že nemůže bojovat spolu se svými bratry, a zažít tak různá nová dobrodružství a akce.

Jednoho dne se jí přání splní... Ale není ráda... Vydá se k elfům a poté i k trpaslíkům, kteří jí mají naučit to, jak správně bojovat. Elena je pořád hlídaná, protože jedině ona může zachránit celý svět a spojit tak všechny rasy dohromady! Jak to celé dopadne? Spojí Elena všechny rasy nebo ne? 

☼☼☼☼

Můj názor: Musím říct, že na tuto kniha jsem byla hodně zvědavá a natěšená! Česká fantasy knížka o dracích pro Young Adults? Skvělé! :-) 
Kniha se mi celkově docela líbila. Ovšem něco by tu bylo. Nelíbilo se mi, že kniha byla hodně podobná Eragonovi (Odkaz Dračích jezdců). Nebylo to špatné, ale zase ne moc originální.. Draci, trpaslíci, elfové, magie a kouzla.. Ohrané téma..

Neříkám, že kniha byla špatná, to určitě ne. Ale nebyla ani nejlepší. Prostě takový lepší průměr. Na to, že to bylo autorčino první dílo, to bylo pěkné. Knihu hodnotím 5/5.

☼☼☼☼

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy! 
Knihu zakoupíte ZDE.

2 comments:

  1. Osobne sa na túto knihu nechystám, ale zas nevravím, že by som sa k nej raz nedostala...Už som o nej čo to čítala a zatiaľ to každý hodnotil kladne...

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tak třeba někdy se k ní dostaneš. Jak říkám nebyla špatná. :-)

      Vymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang