středa 5. března 2014

Elyonova země - Temné hory

Autor: Patrick Carman
Překladatelka: Eva Mazůrková
Vazba: brožovaná 
Počet stran: 225
Nakladatelství: Fragment, 2014
Původní název: The Dark Hills Divide
Hodnocení obálky: 4/5

Všude tam, kde se oceán setkává se zemí, kde útesy jsou tajemné a skály rozeklané, leží Elyonova země plná magických tajemství. Odhalte společně s Alexou, co se skrývá za vysokými hradbami chránícími město před zlem, které dříme v okolních Temných horách. Dokáže sama čelit prastarému prokletí, pravdě o sobě samé, a zachránit Elyonovu zemi před nebezpečím, které by ji mohlo navždycky změnit? První díl světového fantasy bestselleru

☼☼☼☼

Alexa, tak se jmenuje hlavní hrdinka knihy. Je jí 12 let a je strašně moc zvědavá (jako každé 12-leté dítě). Ale díky její zvědavosti se dostane do velkých problémů.. Vždycky se chtěla dostat za vysoké hradby města a pozorovat okolní svět...
Neví, že se ji dostane do rukou klíček, s kterým může nejenom za hradby, ale musí splnit náročný úkol...
Alexa také zjistí, že díky některým kouzelným kamínkům, může komunikovat že zvířaty. (To bych někdy také chtěla :-) )
Co se skrývá za vysokými hradbami, které chrání město Bridewell? Něco velmi děsivého.. Dokáže Alexa zachránit Elyonovu zemi před nebezpečím nebo ne..?

Můj názor: Tato kniha je určena pro děti od 11 let, a proto je příběh takový dětský. Autor sám řekl, že knihu napsal pro své dcerky.
Kniha je velmi čtivá, a tak ji máte přelouskanou za chvíli. (Tedy pokud Vás chytne) Je velmi napínavá a kouzelná. Kniha se mi líbila!  Moc se těším na další díly z této fantasy kouzelné série. Knize dávám hodnocení 5/5.

☼☼☼☼

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy!
Knihu zakoupíte ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang