neděle 30. března 2014

Upíří storky

Největší obrázek výrobku Upíří storky – Prokletí upírůAutorka: Petra Klabouchová
Ilustrátor: Petr Palma
Vazba: brožovaná
Počet stran: 224
Nakladatelství: Fragment, 2008 a 2014
Původní název: -
Hodnocení obálky: 4/5

Tyhle storky si prostě musíš přečíst! 

Skoro obyčejný upíří kluk Vlady žije se svým tatínkem hrabětem Drákulou na hradě Špičáku v Horním Transilburgu. Chodí do školy, kamarádí s obyčejnými kluky a díky zázračným tabletám nemusí pít lidskou krev. Stačí mu obyčejný kečup. Jednoho dne ale hrabě Drákula nečekaně zmizí a od toho okamžiku začne velké dobrodružství. Vlady se svými kamarády začnou pátrat po tom, kdo hraběte Drákulu unesl. Na své dobrodružné cestě se dostanou až do Bermudského trojúhelníku, kde jim velký Praupír sdělí tajemství o dávném prokletí, kvůli kterému musí dodnes všichni upíři pít lidskou krev. 

První díl neskonale zábavného trháku o upírech.

☼☼☼☼

Hlavním hrdinou je upíří kluk Vlady. Jeho tátou není nikdo jiný než Drákula! Žijí spolu na hradě Špičák v Transilburgu. 

Vlady chodí do úplně obyčejné školy, kde má spoustu ,,normálních'' kamarádů. Vlady není obyčejný upír.. Má takové speciální tabletky, červenou - díky které nemusí pít krev, ale stačí mu kečup a žlutou - díky ní může chodit na sluníčko. 

Jednoho dne se ale něco stane.. Něco hrozného.. Drákula beze stop zmizí! Vlady a jeho parta přátel se tak vydávají na dobrodružství, aby hraběte Drákulu našli, a aby zjistili, kdo stojí za jeho únosem..

Při jejich cestě se dostanou do Benátek nebo třeba také do Bermudského trojúhelníku. Objeví tajnou chodbu a seznámí se s Praupírem, který je vládce ztraceného ostrova. Jak to celé dopadne? Najde Vlady svého tatínka? 

☼☼☼☼

Můj názor: Bylo to skvělé, zábavné počteníčko! Různé vtípky a tak dále.. Líbilo se mi, jak zábavně to bylo napsané. 
Uvnitř knihy jsou moc krásné obrázky, které k příběhu dokonale ladí. Ke knize žádné připomínky nemám. Je to sice určené pro děti od 11 let, ale klidně by to mohli číst i mladší.. :-) Knize dávám hodnocení 4/5.

☼☼☼☼

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy! 
Knihu zakoupíte ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang