pondělí 7. dubna 2014

Liza a spol. - Napínavý závod

Autor: Dagmar Hoßfeld
Překladatelka: Olga Hereinová
Vazba: vázaná
Počet stran: 120
Nakladatelství: Fragment, 2013
Původní název: Rivalen auf Rosenberg 5
Hodnocení obálky: 3/5

Líziny kamarádky Rebeka, Kiki, Kája a Benta našly svůj domov v jezdeckém internátě na zámku Rosenberg, ve kterém se všechno točí kolem toho, co je jim nejdražší: jejich koní! Klukům na internátu pořádně zamotá hlavu nová spolužačka z Francie. Rebece, Kiki, Káje a Bentě to připadá naprosto směšné. Když si ale tu Francouzku do svého závodního týmu vyberou Patrik s Danielem, holky to berou jako výzvu. Stávají se z nich soupeřky v závodě o vítězný pohár a nejen o něj. Pátý díl navazuje na předchozí tituly z řady Líza a spol.


☼☼☼☼

V knize vystupuje 5 kamarádek. Benta Brandstätterová, Karolin ,,Kája'' Karlssonová, Kiki van der Slootenová, Rebeka Mangoldová a Líza Riedmannová. Těchto 5 kamarádek je na internátě na zámku. Na zámku, který se nazývá Rosenberg (leží v Rakousku). Tento internát ale není obyčejný, protože je vlastně jen pro lidi, kteří jezdí na koních a co koňmi žijí.. 

File:Schloss Rosenburg (Niederösterreich) nach Westen.JPGDo internátu přijede nová spolužačka, Francouzka. Klukům na internátě se samozřejmě hned zalíbí a zamotá jim totálně hlavu. 
Patrik a Daniel se holkám líbí, ale oni dva si do svého týmu vyberou právě onu Francouzku.. Kiki, Rebeka, Kája a Benta se proti ní spiknou a závodí proti ní v závodě o pohár.. A tak trochu i o kluky.. 

Jak to celé dopadne? Skamarádí se nakonec z dávkou z Francie nebo ne? Vyhrají holky závod? 

Můj názor: Kniha Napínavý závod je 5-tým dílem ze série Liza a spol.. Příběh je zaměřen hlavně na koně a holčičí záležitosti. Kluci, láska atd.. Znáte to, holky. Kniha nebyla špatná, ale na mě až moc holčičí. ;-) Řekla bych, že příběh je určen menší věkové kategorii než jsem já. Tak 11-letým dívkám. Nedoporučovala bych jí klukům, protože by se jim nejspíše nelíbila. Knihu hodnotím 3/5. Prostě takový průměr. :-)

☼☼☼☼

Děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách knihkupectví.

0 comments:

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang