pátek 2. května 2014

Bohové Olympu: Znamení Athény

Autor: Rick Riordan
Překladatelka: Dana Chodilová
Vazba: vázaná
Počet stran: 528
Nakladatelství: Fragment, 2013
Původní název: The Heroes of Olympus 3: The Mark of Athena
Hodnocení obálky: 4/5

Chystá se velké setkání řeckých a římských polobohů. Posádka z Tábora polokrevných vyráží po moři na bitevním korábu Argo do Tábora Jupiter. Jejich plány však narušuje proroctví sedmi, které se začíná naplňovat. Skupina hrdinů se proto musí vydat do rodiště antických bohů, krajiny Mare Nostrum. Podaří se jim nalézt tajemná znamení bohyně Athény, která jim v boji proti zlu pomohou? Gaia, síla mocnější než všichni bohové, se dál probouzí a ohrožuje budoucnost civilizace. Čas ubíhá a posádka Arga se musí vydat do boje za záchranu lidstva...

☼☼☼☼

Starověké Řecko a Řím.. Jak již víme, tyto dva národy jsou nepřátelé. A tentokrát spolu budou muset spolupracovat..

Do Tábora jménem Jupiter přijíždí loď Argo II., na které je posádka z Tábora polokrevných. Tedy Annabeth, Piper, Leo, Jason a trenér (satyr), který jim pomáhá všude, kde to jen jde. 

Máme tu novinku. Percy si úplně na vše vzpomněl a těší se na Annabeth, kterou hodně dlouhou dobu neviděl.  

Řecko a Řím byli odjakživa proti sobě. Neměli se rádi, nenáviděli se, a tak se teď všichni obávají toho, jak setkání s Řeky dopadne.. Vše zatím probíhá úplně bez problému, jenže nastane zkrat.. Leovi něco chytne v palici a začne střílet na Tábor Jupiter.. Římané to samozřejmě hned berou jako vyvolávání války mezi Římany a Řeky.. 

V knize jde také ještě o jedno proroctví, PROROCTVÍ ATHÉNY, které padne jako vždy na Annabeth. Ona ho bude muset stopovat a vypátrat, a také bude muset překonávat hranice svého strachu...  Jak to celé dopadne? Bude válka mezi Řeky a Římany, nebo se nakonec spřátelí? 

Můj názor: Kniha začíná tam, kde skončil předchozí díl. Příběh je stejně napínavý, jako předchozí díly z této série. Moc se mi líbilo, jak Annabeth pátrá po tom proroctví.. V tomto díle je, stejně jako v předchozích, hodně moc nových informací, napětí a akce. Prostě knihy od Riordana takové už budou. Knihy od tohoto autora by si měl přít snad každý člověk. Řekla bych, že tato série je taková složitější než byl Percy Jackson. Knihu hodnotím 5/5, protože se mi opravdu líbila.

☼☼☼☼

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy! 
Knihu zakoupíte ZDE.

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang