sobota 3. května 2014

Pět bojovníků: Tygr

 Pět bojovníků – Tygr
Autor: Jeff Stone
Překladatel: Zdík Dušek
Vazba: brožovaná
Počet stran: 192
Nakladatelství: Fragment, 2007/2013
Původní název: The Five Ancestors - Tiger
Hodnocení obálky: 3/5

Legendy čínských bojových umění. 

Po zničení čínského kláštera jsou ukradeny vzácné svitky s moudrostí starých mistrů. Pět mladých mnichů, kteří útok přežili, se chce pomstít. Nejprve se však musejí naučit ovládat bojové umění pěti zvířat, ke kterému jsou předurčeni - tygr, opice, had, jeřáb a drak. 

Fu "tygr" se chce stát silným mistrem. Čeká ho ale cesta plná nástrah, hrozeb a dobrodružství. Podaří se mu získat tygří schopnosti a styl šelmy?

☼☼☼☼

Mnišský klášter je zničen a přežije z něj pouhých 5 mnichů. Postupně se v každé knize z této série dozvíme příběh od jednoho z pěti přeživších..


Název série Pět bojovníků je o legendách čínských bojových umění. Pět zvířat - tygr, opice, had, jeřáb a drak, pět mnichů, kteří se je učí.  

V tomto díle se dozvíme vše od mladého mnicha Fu, který se učí bojové umění ,,tygr''. Jeho cesta bude plná nečekaných zvratů, nástrah, nebezpečí a hrozeb. Podaří se Fuovi získat schopnosti tygra?

☼☼☼☼

Můj názor: Musím uznat, že když jsem tuto knihu četla, připomínala mi film Karate Kid. Vlastně vůbec nevím proč, ale je to tak.
Kniha měla celkem větší písmena než kniha pro starší čtenáře. Knihu přečtete za jedno odpoledne, protože je poměrně hubená a rychle se čte. Příběh je poutavý a mladší čtenáře rozhodně zaujme prostředí Číny a všelijakých tich bojových čínských prvků, které se v knize objevují.

Obálky z této série se mi moc líbí. Jsou sice jednoduché, ale mají své vlastní kouzlo a nádech bojové Číny. Knihu hodnotím 3/5, protože je pro mladší čtenáře. :-)

☼☼☼☼

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
Knihu zakoupíte ZDE.

2 comments:

 1. tak o tehle knizce slysim prvne, ale vypada to docela zajimave, diky za doporuceni :) pekna recenze

  roo.rachel.1987@gmail.com
  SOUTĚŽ O ODZNÁČKY A KNÍŽKU
  http://rachel-roo.blogspot.cz/2014/04/velka-knizko-placickova-soutez.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli Ti nevadí, že je pro mladší čtenáře, rozhodně doporučuji! :-) Děkuji. :-) Soutěže se ráda zúčastním. :-)

   Vymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang