neděle 29. června 2014

S.W. X-Wing: Solovy rozkazy a Isardina pomsta

Autor: Aaron Allston
Překladatel: Milan Pohl
Vazba: brožovaná
Počet stran: 385
Nakladatelství: Egmont, 2014
Původní název: Star Wars. X-Wing Book Seven. Solo Command
Hodnocení obálky: 3/5

☼ ☼ ☼

Eskadra Wraith, tak se jmenovala tajná mise, která skočila úspěchem.Všichni si myslí, že nepřítel je nadobro zničen.. Ovšem, je to pravda?
Železná pěst, nepřítel, ale nezemřel.. Unikl záhubě, která ho čekala. Ale neunikl sám... Unikl s ním i diktátor Zsinj a ten je hrozbou pro celou Novou republiku...

Aby ho ale dokázali zničit, musí se spojit s jednou speciální tajnou jednotkou vůdce Hana Sola.

Zsinj chce využít toho, že piloti X-Wing mají obrovskou odvahu a doplácí na ní, toho chce Zsinj využít při boji..

☼☼☼☼☼


Autor: Michael A. Stackpole
Překladatel: Jakub Skoumal
Vazba: brožovaná
Počet stran: 371
Nakladatelství: Egmont, 2014
Původní název: Star Wars. X-Wing Book Eight. Isard's revenge
Hodnocení obálky: 4/5

☼ ☼ ☼

Nová mise, nové nebezpečí, nové zážitky.. Tohle všechno zažijí Wedge Antilles a eskadra Rogue, protože Ti zaútočí na pevnost svých nepřátel..
Při útoku na pevnost ale málem eskadru celou zničí, ovšem ta unikne o vlásek jen díky jedné ženě.. Tou je velitelka Ysanne Isard a nabídne jim pomoc. To ale nebude zadarmo. Ysanne jim otitž řekne, že Wedge musí na oplátku vést eskadru Rogue v souboji proti nepřáteli..
Jak to celé dopadne..?


☼☼☼☼☼☼

Můj názor: Musím říct, že je těžké dělat recenzi na knihy, které po 5-ti stranách zavřete, jelikož Vás vůbec nebaví a odložíte je na později.. Když je později čtete, zjistíte, že to prostě není Vás styl.. Tak to asi probíhalo u mě..

Nechci je odsoudit, protože určitě mnoha lidem se tyto knihy líbí, ale mě prostě nenadchly.. Ale tak alespoň něco. Příběhy byli moc pěkně napsané, ale je tam tolik pojmů, kterým jsem vůbec nerozuměla. Knihy mají poměrně dost malá písmenka, díky ním, když knihy čtete, vůbec to neutíká..

Knihy bych asi doporučila opravdu spíše chlapcům a mužům, protože ty by to bavilo. Ale i nějaká žena samozřejmě, proč ne. :-)

Obálky se mi ale moc líbí. na knize Solovy rozkazy to voní technikou a budoucností, líbí se mi i ten červený nápis Star Wars. U knihy Isardina pomsta jsou roboti a stroje, a je tu oranžový nápis Star Wars. Skvěle se to ke knihám hodí. Knihy nebudu hodnotit nijak, nechci jim ukřivdit. :-)

☼☼☼☼☼

Děkuji internetovému knihkupectví knihcentrum za poskytnutí recenzních výtisků těchto knih.
Knihy zakoupíte ZDE a ZDE.

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang