sobota 12. července 2014

Elyonova země - Trnité údolí

Autor: Patrick Carman
Překladatelky: Drahomíra Michnová, Eva Mazůrková
Vazba: brožovaná
Počet stran: 184
Nakladatelství: Fragment, 2006/2014
Původní název: Beyond the Valley of Thorns
Hodnocení obálky: 5/5

Všude tam, kde se oceán setkává se zemí, kde útesy jsou tajemné a skály rozeklané, leží Elyonova země plná magických tajemství.

Alexa již odhalila, co leží za hradbami, a vydává se dál, daleko za Temné hory. Na cestě musí bojovat s nestvůrnými obry, krvežíznivými netopýry a především s mocným démonickým zloduchem. Dokáže splnit poslání, pro něž byla vyvolena a zajistit pro Elyonovu zemi mír? 

Druhý díl světového fantasy bestselleru!

☼☼☼☼☼

Alexa opět po roce zavítá do Bridewellu, bohužel tu dlouho nezůstane.. V knihovně, za jejím čtecím křeslem jsou tajná dvířka, kterými ji navštíví Yipes spolu s dopisem od Warvolda, který měla Alexa dostat rok po jeho smrti. Co jí asi chce? Alexa dopis čte a dozví se, že se musí vydat na dlouhou cestu dál, než jsou Temné hory.. Do Trnitého údolí. 

Vydává se tedy na dalekou výpravu. V jeskyni potká Johna Christophera, který jí ukáže poslední jocastu na světě, která existuje. Je ukrytá pro ní. 

K Alexe, Yipesovi a Johnovi se ještě na výpravu přidá veverka Murphy, vlčice Odessa a sokol Squire. Skupinka se společně vydává na výpravu do velmi nebezpečných míst, kam se kdy odvážil jen málokterý člověk..  Při cestě potká ještě pár nových přátel, který jim v cestě pomáhají a radí.. Jak to celé dopadne? Dorazí skupinka v čele s Alexou do Trnitého údolí?

☼☼☼☼☼

Můj názor: Druhý díl se mi líbil asi o trochu víc než díl první. Alexa je o rok starší a tak se chová rozumněji. Kniha je nabitá pořádnou akcí, nečekanými zvraty a napětím. Kniha se díky tomu rychle čte. 

 Je to krásný fantasy příběh, který Vás vtáhne do svého velmi kouzelného světa, z kterého se nechcete dostat. Hlavní hrdinové jsou docela sympatičtí a proto je kniha tak dobrá. Moc se těším na další díly z této série, protože tuším, že budou hodně dobré. 

Také se zmíním o obálkách, které se mi líbí o hodně víc, než ty staré. Jen škoda, že nejsou ve vázané formě, ale jsou v brožované. To mě opravdu mrzí.

Knize dávám 5/5, protože to byl skvělý příběh!

☼☼☼☼☼

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy. 
Knihu zakoupíte ZDE.

3 comments:

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang