úterý 8. července 2014

Filmová doporučení #1

Meme z dílny Niki.

O co jde: 
Cílem je upozornit a doporučit filmy, které se Vám líbily.The Mortal Instruments: Město z kostí

99%

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Romantický 
USA / Německo, 2013, 130 min

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna.

Nevím co k tomu dodat. Tento film se mi moc líbil. I když na csfd.cz nemá moc velké hodnocení, je úžasný. Romantika a dobrodružství v něm hraje velkou roli. :-)Twilight sága: Rozbřesk - 1. část

72%

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický 
USA, 2011, 112 min

V první části závěrečného dílu strhující upíří romance s názvem Twilight sága: Rozbřesk se Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svatbě vydávají na líbánky do Ria de Janeira, kde se konečně, stranou všeho a všech, mohou naplno oddat své lásce. Jejich štěstí, ale netrvá dlouho. Bella zmítaná prudkou vášní k upírovi Edwardovi, ale zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi (Taylor Lautner), brzy zjišťuje, že čeká dítě. Těhotenství s upírem pro ni však znamená fatální hrozbu. Čeká ji tedy bouřlivý rok plný lásky, pokušení i ztrát. Musí se s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů – upírů i vlkodlaků. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky.

Pokračování upírské ságy. je rozděleno na 2 části.. Ovšem tato, nebo-li 1. část je o něco lepší než část druhá. Pro mě to byl průměrný film.Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

60%

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický 
USA, 2012, 115 min

Závěrečná část světoznámé upírské ságy nás naposledy zavede do světa, kde upíři a vlkodlaci bojují nejen o svou lásku, ale i o vlastní životy. Novorozená upírka Bella a její manžel Edward mohou být konečně navždy spolu a šťastní, ale příchod jejich pozoruhodné dcery Renesmee uvede do pohybu nebezpečný řetězec událostí, které pro ně mohou skončit katastrofou. Rodina Cullenových se ale rozhodne bojovat a kontaktuje přátele z celého světa, aby spojili své síly a postavili se vládnoucímu rodu Volturiových. Velkolepá bitva, kde vítězství může vše změnit, právě začíná. Napínavé a romantické pokračování filmu Rozbřesk vám připomene proč se Twilight sága stala fenoménem a ukradla srdce dívkám a ženám po celém světě.

Tato 2., závěrečná část je horší.. Bella se na začátku chová jako největší, s prominutím kra*ka, což je dost kritické.. Tím to dost pokazili. Pořád se tam zabíjí, bojuje atd.. Nic moc. 

4 comments:

 1. Tak z těchto tipů bych si možná vybrala jen ten poslední film - 2. část Rozbřesku. Abych řekla pravdu, tak Město z kostí se mi líbilo jen ze začátku, ale pak už to podle mě šlo do kytek. Pro někoho jiného jsou to jistě skvělá doporučení! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Mě se druhá část strašně líbila, ta byla parádní.
  Giveaway

  OdpovědětVymazat
 3. Město z kostí se mi taky strašně moc líbilo! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Město z kostí se mi moc nelíbilo a nevím proč. :/ Ale knihám dávám šanci. :) Poslední díly Stmívání jsem viděla docela před dlouhou dobou, ale mám v plánu se na ně kouknout znovu. :)

  OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang