neděle 13. července 2014

Říše temnot: Krvavý polibek

Autor: L. J. Smith
Překladatelka: Milena Hordinová
Vazba: brožovaná
Počet stran: 240
Nakladatelství: Fragment, 2014
Původní název: Huntress
Hodnocení obálky: 5/5

Mladé upírce Jez se zdá, že s ní už delší dobu není něco v pořádku. Rozhodne se změnit svůj život a stane se lovkyní upírů. Jednoho dne dostane těžký úkol: najít Mocnou sílu, která má pomoci zachránit svět před blížící se apokalypsou. Splní své poslání i za cenu spojenectví s bývalými nepřáteli? Odolá touze po krvi a starým citům, které jsou stále její součástí?

☼☼☼☼☼

Mladá upírka Jez, je hlavní hrdinkou tohoto příběhu. Přišla o rodiče a tak teď bydlí u svého strýčka. Ošem se ale dozvídá odhalenou, tajemnou věc o svých rodičích a tím se jí změní celý život.. Stane se tedy lovkyní upírů! Teď, když je lovkyní upírů, chrání obyčejné lidi před bytostmi z Říše temnot. Nebude jím sát krev a lovit je, ale chránit.. To je velký rozdíl.

Drží se od svých známých a kamarádů nějakou dobu dál. Jenže potká netvora, který jí dostává zpět do místa, kde se rodí její krev.. Zachrání svět před apokalypsou, která čeká svět? Stane se hrdinkou? 

☼☼☼☼☼

Můj názor: Toto je již sedmý díl tajemné série Říše temnot. Celkem se mi tento díl líbil. Je to prostě skvělá série, která stojí za přečtení. V knize ale něco chybělo.. to nejdůležitější.. Akce a napětí.. V příběhu to nebylo. Autorka asi zapomněla nebo opravdu nevím.. Tento příběh se moc autorce nepovedl.. Dle mého názoru.
Kniha je útlounká, a tak jí máte přečtenou téměř za jedno odpoledne. Moc se mi líbí obálky této série, které vymyslelo nakladatelství Fragment. Jsou skvělé! Knihu hodnotím 3/5!

☼☼☼☼☼

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy. 
Knihu zakoupíte ZDE.

3 comments:

 1. 7??? a ja netrpezlivo čakám na 4ku v sk! buď som ja mimo alebo si dokúpim cz verzie, lebo táto séria ma celkom zaujíma aj keď to nie je to naj, je to taký priemer, ale zase sa mi to lúbilo viac ako Temné vízie a 1. diel TVD, čo som čítala, takže si to chcem prečítať 8)

  OdpovědětVymazat
 2. Můžu se zeptat, čemu přesně na tomhle okouzlujícím výplodu říkáš recenze?

  Mírně přepsané anotaci plné stylistických a gramatických chyb? Nebo jedinému odstavci nějakého pokusu o spatlání vlastního názoru, kde si ještě k tomu protiřečíš? (Pro tvoji informaci, ten názor není ani třetina normostrany, přičemž recenze by měla mít 2-3 NS.) Prvně tvrdíš, že se ti díl líbil, potom, že se podle tebe nepovedl. Tvůj názor je, že kniha je sedmým dílem série? Prosímtě, řekla bych, že tohle je objektivní fakt. Kde je nějaký úvod, nějaký závěr (krom toho sedmého dílu a hodnocení), ksakru, kde je vůbec nějaký střed? Třeba proč sis knihu vybrala, jaké ti přišly první stránky, zmínka o postavách, rozepsání o chybějící akci, názor na konec? Cokoliv?

  "Autorka asi zapomněla nebo opravdu nevím."? A tohle má být, pěkně prosím, co? Pokus o vtip? Neříkám, že L.J. Smith je nějakým způsobem autorka světová (ne rozšířením jejích knih, ale stylem psaní), ale jak si můžeš dovolit tvrdit, že 'zapomněla přidat akci'? Její styl psaní i knihy jsou prostě takové, někdy je to akční příběh s dobrým nápadem, někdy je to jako sýr z mikrovlnky, dlouhé, tahavé a nekonečné. Ovšem tím, jak se ti skvěle povedlo zformulovat tu větu, urážíš autorku, jejího redaktora, původní nakladatelství a zčásti i redakci Fragmentu.

  Ale ne, nebudu se rozčilovat. Jen mi odpověz na jednu věc. Četlas to vůbec?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel musím souhlasit s Annie, tvému "sekavému" odstavci, který skoro vůbec nedává smysl, se chci na jednu stranu smát, na stranu druhou chci ale i plakat, protože nic takového jsem v blogosféře ještě nezažila. Upřímně doufám, že se velmi brzy zlepšíš, protože tohle se nedá číst. Budu doufat.

   A jen tak mimochodem... U nějaké psychologické knihy bys taky napsala, že autorka zapomněla na akci a napětí?

   PS: Teď můžeš bloknout komentáře za to, že jsme byly upřímné. Když to uděláš, myslím, že můj obrázek o tobě se jen potvrdí.

   PPS: Tečky se v zásadě píší tři, ne dvě, ok?

   Vymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang