pátek 22. srpna 2014

Poslední čarodějka: Zpívající město

Autor: Christoph Marzi
Překladatelka: Dagmar Steidlová
Vazba: vázaná
Počet stran: 240
Nakladatelství: Fragment, 2008/2014
Původní název: Malfuria
Hodnocení obálky: 4/5

Catalina žije poklidným životem u starého malíře map. Učí se u něj jeho krásnému řemeslu. 
Jednoho dne připluje do města létající galeona Medúza a z ní vystoupí zlověstné postavy v maskách harlekýnů. Catalinin život se v ten okamžik od základu změní. Harlekýni slídí po městě a šíří kolem sebe chlad, temnotu a strach. Mají jediný úkol: zmocnit se Cataliny a dostat ji na stranu zla. Catalina utíká a s překvapením zjišťuje, že je obdařena prastarými a mocnými čarodějnými schopnosti, které už nikdo jiný neovládá. 
Dokáže Catalina utéct před temnými postavami a zůstat na straně dobra? Nebude to snadné. Své čarodějné schopnosti teprve objevila a její nepřátelé jsou vždycky krok před ní… 

První díl napínavé fantasy trilogie!


☼☼☼☼☼

Catalina žije v Barceloně v tzv. Zpívajícím městě spolu s  malířem map, který se jmenuje Marquez. Catalina se tedy učí jemnému malování map. 

Někdy si Catalina nechává vyprávět příběhy od svého kamaráda (je vítr) El Cuenta. VYpráví zajímavé příběhy, které prožil na svých cestách. 

Jednoho dne se ve městě objeví záhadná létající loď s opravdu divnými bytostmi. Bytosti mají úkol -> najít Catalinu a přivést ji na loď... Ta však před nimi utíká, a postupně zjišťuje co je ona vlastně zač.. Jak to celé skončí? Chytí jí?

☼☼☼☼☼☼

Můj názor: Zpívající město je první díl trilogie. Jako první díl, skvělé! Celý příběh se vlastně odehrává 2 dny. Byl to velmi kouzelný příběh, ve kterém je spoustu dobrodružství, akce, napětí a nečekaných zvratů. Hlavní hrdinka je velmi sympatická, culíkatá holčina. 

Kniha na mě působila nudně ale zároveň i zábavně. Tak napůl. Moc se mi líbí autorovo psaní, je opravdu skvělé. Barcelona působila tak krásně, hned bych tam odjela.. :-) Moc se těším na další díly, protože kniha měla otevřený konec.. Knihu hodnotím 4/5!

☼☼☼☼☼

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy. 
Knihu zakoupíte ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang