pátek 22. srpna 2014

Bohové a stvůry

Autor: Jan Hartman
Vazba: brožovaná
Počet stran: 256
Nakladatelství: Fragment, 2014
Původní název: The Gods and Monsters
Hodnocení obálky: 5/5

Jak moc by s lidskou vírou otřáslo, kdyby se našly fosilní ostatky samotného Boha? 

Čtyři renomovaní vědci v čele s odbornicí na klínové písmo Emily Farrellovou jsou osloveni, aby prozkoumali převratný historický nález: atypickou obludnou lebku a sadu hliněných destiček. 
Emily zasvěcuje všechny členy týmu do legendy o Anunnaki, prastarém božstvu, které přiletělo na planetu Zemi a přineslo na ni život. Unikátní nálezy dávají tušit, že na sumerských pověstech možná něco je, a potomci bohů dokonce žijí mezi námi. Rozluštění šifry vyryté do destiček začíná rozsévat smrt...
 Tajemství mělo zůstat skryto, neuvěřitelný Boží plán neměl být nikdy odhalen. Hra o život a pravdu o vzniku lidstva začíná! 

Mysteriózní thriller plný akce, napětí a nečekaných odpovědí.

☼☼☼☼☼

Vědkyně Emily je hlavní hrdinkou příběhu. Prezident pozve Emily na Kypr, kde má prozkoumat klínové písmo, které je naleznuto na destičkách.. Je také nalezna protáhlá lebka. 
Jsou ji přiděleni i další chytří lidé. Ovšem i Emily bývalý manžel.. Vznikne tedy parta velmi chytrých lidí. 
Aby toho nebylo málo, začne se kolem nich motat podezřelý mu, který jim všem kazí chuť něco dělat a znepříjemní jim životy.. Jedna osoba se ztratí atp... 

☼☼☼☼☼

Můj názor: ,,Mysteriózní thriller plný akce, napětí a nečekaných odpovědí.'' Moc bych tedy neřekla.. Je pravda, že tam nějaká ta akce a napětí je, ale ne zas tak moc. 

V knize najdete něco málo z historie, náboženství a i záhad.. Příběh Vás pořád nutí číst dál a dál až dojdete do samotného konce. Je v ní něco, co Vás prostě nutí. Musím tedy uznat, že autor knihu napsal opravdu dobře. Mě se příběh líbil. De facto nebyl vůbec špatný, ba i naopak, byl dobrý. 

Autor se vyhnul všem zbytečným popiskům, které by to akorát kazily. Také se autor hodně zabývá Kyprem, tedy tím, kde se děj odehrává. Knihu hodnotím 4/5. 

☼☼☼☼☼

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy. 
Knihu zakoupíte ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang