čtvrtek 7. srpna 2014

Děti plástve

Autor: Josef Pecinovský
Vazba: brožovaná
Počet stran: 280
Nakladatelství: Epocha, 2014
Hodnocení obálky: 4/5

Volné pokračování úspěšného autorova románu Plástev jedu. 

Představte si svět, který je tak přelidněný, že celý povrch kontinentů je zastavěný až do výšky několika set metrů, svět věčné tmy anekonečného zmaru, v němž vedle lidí žijí zmutovaná zvířata a degenerované rostliny.Nepříliš vhodné místo pročlověka. A přesto zde žijí v rodovém zřízení tisíce lidí. Mezi nimi i dvojčata Kastor a Polydeukés, které od sebe rozdělí nešťastný sled událostí. A existují také lidé, kterým je tajemná společnost žijící na dně plástve trnem v oku a hledají prostředky, jak ho dobýt a rodové klany zlikvidovat. Pár tisíc takřka bezbranných primitivů údajně ohrožuje pohodlný život milionů, žijících v blahobytu v horních sférách plástve. Jedinou nadějí pro vítězství ve válce, které má zajistit nadvládu vyvolených, je právě Kastor. Ale Kastor je současně jedinou nadějí svého kmene..
☼☼☼☼☼

Svět je tak strašně moc přelidněný, že se začali stavět ,,plástve'', které se staví až do oblak, až tam, kde je tma. Plástve jsou rozděleny do sfér - výrobní, obytné atp.. Na úplném dně pláství žijí lidé na primitivní úrovni a různé zmutované mouchy, slizouni nebo podobné havěti. Hnus, že? Chtěli byste v tomto světě žít?

Kastor a Polydeukés, tak se jmenují hlavní hrdinové příběhu, jdou lovit, spolu s dalšími chlapci. Jdou na místo, kde kmen přebírá z kabinek trubce a zásoby potravy a surovin. Otroci, nebo-li trubci, jsou, jak je v knize popsáno, malí človíčci, kteří mají obrovská, široká ramena, skoro žádný krk, malinké nohy a poslouchají na slovo. Trubci na dně nevydrží dlouhou dobu, protože potřebují stravu, která je speciální a tu místní obyvatele bohužel neznají..
Když chce Kastor zrovna zastavit kabinky, stane se neočekávaná věc. Šestice nějakých mužů tam vtrhne.. Na místo ale dorazil slimák a ty cizince odehnal. Co by se stalo, kdyby slimák nepřišel? 
☼☼☼☼☼

O autorovi: V roce 1964 dokončil studium na SPŠ chemické v Ostravě. Od té doby pracuje v papírnách ve Štětí postupně jako dělník, provozní mistr, mistr odborné výchovy a učitel odborných předmětů na středním odborném učilišti. První povídku Signály zmlkly publikoval časopisecky již v roce 1962 (Věda a technika mládeži). Píše sci-fi knihy a westernové. 
Spolupracuje s nakladatelstvím Grada pravidelně, vydal zde na dvě desítky počítačový příruček, což také souvisí s jeho občanským povoláním.

☼☼☼☼☼

Když jsem četla anotaci na tuto knihu, tak mě rozhodně zaujala. Jen ten název je takový,,zvláštní, že? Kniha se mi moc líbila, je to dystopie, takže něco pro mě.  Tato kniha je volné pokračování původního románu Plástev jedu? Myslím, že se takto jmenuje, nejsem si jistá. Kniha se mi četla celkem pomalu, protože jsem se do ní kolikrát zamotala, děj je takový trochu složitější. Kniha je psaná s pohledu různých postav.  Takže, kdo má rád tajemné dystopie, ať si knihu rozhodně přečte. Knize dávám hodnocení 5/5.

☼☼☼☼☼

Děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
Knihu zakoupíte ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang