neděle 28. září 2014

Elyonova země - Desáté město

Autor: Patrick Carman
Překladatelka: Drahomíra Michnová, Eva Mazůrková
Vazba: brožovaná
Počet stran: 160
Nakladatelství: Fragment, 2007/2014
Původní název: The Tenth City
Hodnocení obálky: 5/5

Všude tam, kde se oceán setkává se zemí, kde útesy jsou tajemné a skály rozeklané, leží Elyonova země plná magických tajemství. 

Alexina milovaná země chřadne, otrávená jedem, který se šíří z kraje za Temnými horami. Má-li zvítězit dobro, musí Alexa přeplout Osamělé moře, najít Desáté město a odhalit jeho tajemství. Osud Elyonovy země a všech, kdo v ní žijí, je v jejích rukách. Dokáže je všechny zachránit?

Třetí díl světového fantasy bestselleru!


☼☼☼☼☼

Znovu se v tomto díle potkáváme se starými přáteli. Alexou, veverkou Murphym, vlčičí Odessou a s mnoha dalšími.  kam, že v tomto díle míří na cestu?

Musí se vydat do Bridewellu, kde je uvězněn Yipes, ten malý mužíček. V Bridewellu se usadilo zlo. Zlo touží po Alexině daru - velice vzácné jocastě, která je již jedinou na světě..

Alexe se podaří zachránit Yipese a tak tedy utíkají dál na svou cestu. Najít Desáté město, z kterého se nikdo nikdy nenašel... A nebo našel a nevrátil se.. Zvláštní, že? Kde to asi je a co tam žije za tvory?

Jenže se stane něco, co by nikdo nečekal.. Při cestě je unese zlý Grindall. Proč? Kvůli Odesse, která je zradila..

☼☼☼☼☼

Můj názor: Třetí díl této ,,ságy'' se mi opět líbil. Jsem opravdu moc ráda, že jsem tuto sérii mohla poznat a začíst se do ní, protože opravdu stojí za to!

Příběh je kvalitně napsaný, má ale trochu méně stran, což mě celkem mrzí.. 
Velmi jsem si oblíbila hlavní postavy, Alexa je mi velmi sympatická holčina. A teď něco k obálce. Ta se mi obzvláště líbí. Krásné modré pozadí, nějaký útes a Alexa. Nádhera! 

Knihu hodnotím 5/5 protože opravdu stojí za přečtení. 

☼☼☼☼☼

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy. 
Knihu zakoupíte ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang