pondělí 27. října 2014

Diamantová cesta

Autorka: Iva Hlaváčková
Překladatel/ka: -
Vazba: vázaná
Počet stran: 360
Nakladatelství: Fragment, 2007/2014
Původní název: -
Hodnocení obálky: 3/5

Vládce zla Dragon zabil v souboji svého dávného soka, bílého kouzelníka Ladona. Rovnováha mezi dobrem a zlem se tím narušila a bájné zemi Sedmihoří hrozí krutý osud. Když Dragonův nohsled Murdoch ukradne pět diamantů, které dodávají sílu Knize dobra, dobro se začne ze světa vytrácet. Sedmihoří může zachránit jen vyvolený hrdina ze světa lidí, který drahokamy rozprášené po celé zemi najde a opět spojí dohromady. Sourozenci Ondra a Sára se proto vydávají na strastiplnou cestu. Dokážou najít pět diamantů, které představují lidské ctnosti, a překonat tak vládce zla? Který z nich se stane vyvoleným?

☼☼☼☼☼

Celý příběh se odehrává mezi dvěma světy.. Mezi tím naším lidským a smyšleným Sedmihořím.. A kdo vlastně v tom Sedmihoří pobývá? Jsou to takoví bohové, kteří se dělí na dvě strany. Na stranu zla a dobra, a pozorují životy lidí. 

Teď je Sedmihoří ohroženo. Co se vlastně děje? ,,Sluha'' krále Dragona ukradne pár diamantů, stane se něco, co by se stávat nemělo.. Tyto diamanty jsou velmi důležité pro stranu dobra. A když jsou teď ukradeny, začne dobro ze světa mizet..  

Sedmihoří může zachránit pouze jeden člověk.. Sára a Ondra, dva mladí sourozenci musí najít a spojit všechny ukradené diamanty a bojovat se zlem.. Podaří se jim vyhrát? 

☼☼☼☼☼

Můj názor: Musím uznat, že kniha mě zaujala podle anotace, ale když jsem ji četla tak opravdu nic moc.. Mrzí mě, že autorka smíchala všechny známe fantasy knihy v jednu. tedy alespoň mě to tak přišlo.. 

Příběh je spíše pro mladší jedince. Kolem toho 11. roku bych řekla. Určitě to není pro YA, jak nakladatelství určilo. Dětem se tato kniha bude líbit díky větším písmenkům, obrázkům a díky hře k této knize, kterou naleznete na internetu ke stažení ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství. Je tu i NÁVOD, jak hru hrát.. 

Obálka je pěkná. Má krásné barvičky, hlavně ta modrá je naživo úchvatná, to musím uznat. No, ale příběh se mi nezamlouval. Knihu hodnotím 2/5.

☼☼☼☼☼

Děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
Knihu zakoupíte ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang