úterý 4. listopadu 2014

Poslední čarodějka: Mlžné kameny

Autor: Christoph Marzi
Překladatelka: Dagmar Steidlová
Vazba: vázaná
Počet stran: 248
Nakladatelství: Fragment, 2009/2014
Původní název: Malfuria
Hodnocení obálky: 4/5

Catalina Soleado má nebezpečné nadání. Dokáže měnit svět jedním tahem pera. Její schopnosti by rády zneužily stíny, které začínají ovládat svět. Pronásledována tajemnými kreaturami z písmen, šelestícími mozaikovými hady a létajícími galeonami utíká Catalina do Malfurie. Magického útočiště pro čarodějky, které se vznáší v oblacích, obklopeno vírem z havraních pírek. Pocit bezpečí si však vychutnává jen krátce. Pokud chce zachránit ty, na kterých jí záleží a zastavit invazi stínů, musí Malfurii opustit a cestovat tam, kde možná najde odpovědi na otázky, které zatím zůstávají zahaleny v temné mlze… Druhý díl napínavé fantasy trilogie!

☼☼☼☼☼

Catalina Soleado strašně ráda kreslí a dokáže nakreslit úchvatné věci. Nejraději by překreslila svět aby byl krásnější. 

Divné bytosti - zlé stíny chtějí Catalinu využít k tomu, aby svět zhoršila a skoro až zničila.. Ona se ale unést nenechá a tak prchá na místo pro magické bytosti, které mají stejné schopnosti jako ona..  

Jenže co se stane s lidmi, které měla tak moc ráda? To jí vrtá hlavou.. Začne tvrdě pátrat na vlastní pěst a vydává se na dobrodružství, při kterém chce najít způsob na záchranu a pomoc pro lidi.. Jak to skončí? Chytí jí stíny? Dokáže uchránit své blízké a přátele?

☼☼☼☼☼

Můj názor: První díl nebyl špatný a tak jsem chtěla vědět jak to bude dál. Celý příběh se velmi dobře čte a to je velké plus této knihy. Tento díl se mi líbil o trochu více než díl první (recenze zde). Určitě jsem již četla lepší knihy, ale zase i horší. :) Je to takový průměr. 

Catalina je pro mě velmi sympatická hrdinka, je odvážná a tak podobně. Určitě si třetí díl přečtu, protože chci vědět, jak tato série skončí.. Knihu a příběh hodnotím stejně jako první díl a to 4/5

☼☼☼☼☼

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy. 
Knihu zakoupíte ZDE.

0 comments:

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang