neděle 30. listopadu 2014

Saeculum

Autor: Ursula Poznanski
Překladatelka: Vladana Hallová
Vazba: brožovaná
Počet stran: 480
Nakladatelství: Fragment, 2014
Původní název: Saeculum
Hodnocení obálky: 5/5

Strávit pět dní v hlubokém lese a zkusit žít jako ve středověku vypadalo jako výborný nápad. Bastian by si však tento zážitek v klidu odpustil. S účastí na výpravě souhlasil jen kvůli své lásce Sandře.
Parta dobrodruhů se vydává na cestu i přesto, že místo, kde chtějí tábořit, bylo kdysi prokleto. Staré povídačky o tom, že kdo do lesa vstoupí, nevrátí se už zpět, nikdo nebere vážně. Během první noci přijde prudká bouře a z tábora zmizí první člen výpravy. Zbydou jen podivné vzkazy vyryté do kůry stromu. Když se ho ostatní vydají hledat, začnou bloudit. Pak se ztratí další z nich…

Jak velkou udělali chybu, když nebrali varování vážně? Nechá je les odejít?

☼☼☼☼☼

Bastian, tak se jmenuje hlavní hrdina knihy, se skoro pořád učí a čte knihy (je to vysokoškolák), A to převážně proto, že jeho otec je doktor a se svého synáčka chce mít také v budoucnu šikovného doktůrka. 

Bastian potkává Sandru. Dívku, která ho pozve na 5 dní pryč.. Doprostřed lesů hrát hru, kde každý má svou vysněnou roli. Bastian tuto ,,akcičku'' bohužel přijme..

Akce je vlastně ve středověkém stylu, oblečení a to nikdy Bastiana nezajímalo. Proto na Saeculum (tak se té akci říká) jel jen kvůli Sandře. Docela se na akci začíná i těšit, ale neví, co se v lesích partě přihodí.. Když ,,hra'' začne, postupně se začnou ztrácet hráči, mnoho z nich se zraní a tak podobně.. Co tajemný les ukrývá za tajemství? Dostane se někdo z lesa živý?

☼☼☼☼☼

Můj názor: Když jsem se dozvěděla, že od autorky Erebosu má vyjít další kniha, zajásala jsem! Protože Erebos se mi velmi líbil! 

Kniha Saeculum je napsaná podobným stylem jako Erebos. Napínavé, tajemné a zvláštní čtení u kterého mrazí.. Moje očekávání tato kniha rozhodně splnila, protože se mi velice zamlouvala! :-) Super, hodnotím 5/5! A mrkněte ZDE na české stránky knihy! 

☼☼☼☼☼

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy. 
Knihu zakoupíte ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang