úterý 4. listopadu 2014

Tetování krví: Nalezenec

Autor: D. M. Cornish
Překladatelka: Drahomíra Michnová
Vazba: brožovaná
Počet stran: 352
Nakladatelství: Fragment, 2008/2014
Původní název: Monster Blood Tattoo I Foundling
Hodnocení obálky: 5/5

Polokontinent – země plná nebezpečí, nástrah, krvelačných příšer a drsných bojovníků, kteří jim musí čelit. Stane se jedním z nich i chlapec s dívčím jménem Rosamunda?

Nalezenec vyrůstající v útulku je díky svému jménu terčem posměchu svých vrstevníků. Sní o tom, že se stane námořníkem, ale je vybrán pro úplně jiné povolání. Má se stát císařským lampářem. Vydává se na dobrodružnou cestu do Železné bašty, lampářské pevnosti, kde má podstoupit výcvik. Během putování divokou krajinou poznává Evropu, věhlasnou fulgarku, která právě v souboji s nebezpečnými netvory ztratila svého pomocníka. Stane se Rosamunda jejím pobočníkem, nebo se přece jen rozhodne vydat na dráhu lampáře? Jaká bude jeho volba? 

Začtěte se do 1. dílu strhující trilogie plné akce, napětí a nečekaných zápletek, která uchvátila čtenáře po celém světě. Do detailů propracovaný fantasy svět vás ohromí, uhrane, okouzlí…

☼☼☼☼☼

Hlavní hrdina - 14letý chlapec, který se jmenuje Rosamunda (chlapec s dívčím jménem, které mu dělá plno problémů a nepříjemností) vyrůstá v sirotčinci Madam opery, kde vlastně je od té doby, než mu měla být vybrána práce, kterou by dělal až do své smrti.. Bohužel si ho nikdo na práci nevybral a tak čeká, až si ho někdo ze sirotčince vezme.. 

Jednoho dne mu byla nabídnuta práce na pozici lampáře.. Tedy tu práci přijme i když se mu moc nechce.. Ale lepší, než zůstat v sirotčinci o rok déle.. A tak se tedy Rosamunda vydává na cestu do města, kde má práci vykonávat - do města Vysoké Klobouky.. (Opravdu zvláštní jméno :D) Jenže Rosamunda nastoupí do špatné lodi, do lodi pašeráků a tady začíná to pravé, napínavé dobrodružství.. Jak to celé dopadne? Dostane se do Vysokých Klobouků? 

☼☼☼☼☼

Můj názor: Kniha se mi moc líbila. Možná se zdá tak trošku nudná, ale pravdou je přesný opak!! Až do konce budete napjatí jak to celé dopadne a když už budete skoro na konci, tak Vás autor tak naláká na pokračování série.. Wuá! Chci už další díl! :D :) 

Podle mě kniha stojí za přečtení a myslím, že autor vymyslel skvělý a nový fantasy svět. Hodnocení 5/5! :)

☼☼☼☼☼

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
Knihu zakoupíte ZDE.

1 comments:

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang