sobota 28. března 2015

Poslední čarodějka - Královna stínů

Autor: Christoph Marzi
Překladatelka: Dagmar Steidlová
Vazba: vázaná
Počet stran: 264
Nakladatelství: Fragment, 2009/2014
Původní název: Malfuria
Hodnocení obálky: 3/5

Od chvíle, kdy se velká města pohroužila do stínů, je Catalina na útěku. Její magie je totiž to jediné, co může zachránit svět před zhoubou. Zatímco její přátelé riskují své životy v nejhlubší poušti, vydává se dívka do Města stínů, kde vše začalo a kde žije prastará bytost, které nikdo neunikne. Mocná Královna stínů.Ta je možná klíčem ke všemu, co se teď na světě děje. 
Jak dopadne jejich setkání? Zůstane svět zahalen stíny a temnotou nebo je ještě naděje? Závěrečný díl napínavé fantasy trilogie!


Catalina se konečně dostává do Města stínů, kde konečně odhaluje pravdu o stínech, královně stínů a Kasandře. K tomu, aby jej našla jí pomohla knihovna stínů, ve které našla tajemství stínového písma.. Zní to zvláštně. 

Ve světě stínů je totiž vše opačně na rozdíl od světa normálního.. Stíny už skoro ovládli celý svět..

Jordi na druhé straně hledá Catalinu, toulky ho zavedou až na poušť, kde se dostává dobrovolně do zajetí stínů jen proto, aby Catalinu našel a mohl být po jejím boku.. 

Shledá se ještě někdy Catalina s Jordim? Ovládnou stíny úplně celý, celičký svět? Nebo série skončí happyendem?


Můj názor: Poslední díl byl asi nejnapínavějším dílem ze série Poslední čarodějka. Kniha je opravdu pěkně zpracovaná a konečně se čtenáři dozvídají rozuzlení zápletky a to, jak vše v tomto příběhu skončí.. 
Začátek příběhu je trošku nudnější, ale pak se to začne rozjíždět a je to skvělé! Musím také říci, že autorův styl psaní se oproti prvnímu dílu zlepšil. Nejsou v knize žádné zmatky a tak podobně..,
Knihu bych určitě doporučila Všem, kdo má rád dobrodružné, napínavé fantasy příběhy. Knihu hodnotím 5/5!


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
Knihu zakoupíte ZDE.

0 comments:

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang