pátek 22. května 2015

Bohové Olympu: Hádův chrám

Autor: Rick Riordan
Překladatelka: Dana Chodilová
Vazba: vázaná
Počet stran: 552
Nakladatelství: Fragment, 2014
Hodnocení obálky: 4/5

Čas se krátí… Bránu Smrti, tajemný průchod mezi světem živých a mrtvých ovládla Gaia se svými pomocníky. Zástupy nestvůr proudí na zem a chystají se převzít vládu nad světem. Přijdou Percy a jeho přátelé na to, jak bránu uzavřít? Dokáží se vrátit z hlubin Tartaru, nejtemnější části podsvětí, kterému vládne bůh mrtvých Hádes? Nebude to jednoduché! Řečtí a římští bohové nedokáží svým dětem pomoci a k Táboru polokrevných se blíží armáda římských polobohů, aby ho zničila. Sedm statečných hrdinů z proroctví musí znovu nasadit své životy za záchranu bohů, lidstva a celé civilizace.


Percy a Annabeth jsou v Tartaru a neví, jak ven. Ostatní plují na Argu II. k bráně smrti, ale neví jestli zbytečně.
Válka mezi Řeky a Římany je na zhroucení. Cesta k Hádově chrámu je vlastně nemožná, protože nástrahy, které se tam skrývají, nejde přelstit. Nyní musí být stateční a silní...

Tato kniha začíná tam, kde skončilo Znamení Athény. Jak to dopadne? Dostanou se naši hrdinové přes všechny nástrahy k Hádově chrámu?


Můj názor: Příběh se dělí na dvě části. Jak autora známe je v knize hodně řecké mytologie. V knize je vidět, že se celá tato skvělá série chýlí ke konci. Velmi těžko se loučí s touto sérií, protože je opravdu úžasná.
Z knihy si odebereme i nové vědomosti. I když je série primárně určena pro mladší věkovou kategorii, myslím si, že potěší i starší čtenáře. Již teď nedočkavě vyhlížím poslední díl této pentalogie. Knihu hodnotím 5/5.


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
Knihu zakoupíte ZDE.

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang