pátek 22. května 2015

Bohové Olympu: Krev polobohů

Autor: Rick Riordan
Překladatelka: Dana Chodilová
Vazba: vázaná
Počet stran: 468
Nakladatelství: Fragment, 2015
Hodnocení obálky: 5/5

Sedm polobohů včele s Percym čeká poslední a nejtěžší boj. Giganti, obludní pomocníci bohyně Gaiy, jsou připraveni zničit hrdiny z Velkého proroctví a s nimi i celý svět.
Tábor polokrevných je obklíčen římskými jednotkami a hordami nestvůr. Nutně potřebuje pomoc, ale ta je až na druhém konci světa. Obří socha Athény Parthenónské by mohla válku mezi Řeky a Římany zastavit a polokrevné usmířit. Míří ale kamenný kolos na správné místo, a hlavně, bude tam včas? Zbývá jen pár dnů. Pomstychtivá matka země Gaia se probírá z dlouhého spánku a k probuzení jí chybí jediné - krev dvou polobohů, krev Olympu!Schyluje se k poslední závěrečné bitvě mezi Giganty a zbytkem světa. Posádka Arga II. pluje do Athén, aby zastavila Gaiu, a Nico di Angelo s římskou vládkyní Reynou se snaží obří sochu Athény dopravit do tábora polokrevných než ho nestvůry a římské legie srovnají se zemí. Povede se všem to, co chtěli? Podaří se jim zachránit svět? Co když nepodaří...?


Můj názor: Obálka je pozoruhodná a líbí se mi nejvíce z této úžasné série.
Jak Ricka známe je příběh napsán dokonalým stylem. Nejedná se o příběh plný zdlouhavých a nudných dialogů a popisků. V této knize je je vtipů méně než obvykle.

Příběh je velice originální a pěkně napsaný, měl plno akcí a nečekaných spádů.
Co se týče závěrečné bitvy, čekala bych něco více epičtějšího a dramatičtějšího.

Vzdávám holt autorovi a tomu, že napsal tak epochální příběh. Tento díl je nejlepší z celé série. Tuto knihu hodnotím 5/5.


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
Knihu zakoupíte ZDE.

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang