pátek 22. května 2015

Lampář

Autor: D. M. Cornish
Překladatelka: Drahomíra Michnová
Vazba: brožovaná
Počet stran: 576
Nakladatelství: Fragment, 2008/2015
Původní název: Lamplighter
Hodnocení obálky: 5/5

Polokontinent – země plná přetvářky, intrik a zlých úmyslů, kde jsou lidé zrůdní a nestvůry lidské. Dokáže Rosamunda poznat, kdo je kdo? 

Nalezenec s dívčím jménem Rosamunda přežil nebezpečnou cestu do Železné bašty a stává se lampářským učněm. Na výcvik do pevnosti přijíždí také mladá lampářka Threnody. Její vzdorovitá povaha je chlapci sympatická a okamžitě v ní nachází spřízněnou duši. Společně prozkoumávají podzemní chodby pod pevností a zjišťují, že se v nich odehrávají podivné a nekalé věci.
Výcvik nováčků je předčasně ukončen a Rosamunda se musí stěhovat na odlehlé a velmi nebezpečné místo. Do malé pevnosti nedaleko Krvavého močálu. Teprve tam, mezi ostřílenými chlapíky, kteří denně čelí útoku zabijáckých bestií, začíná skutečná a těžká služba. Přežije Rosamunda tuto nelehkou zkoušku, nebo se stane jen další položkou na seznamu mrtvých? 

2. díl strhující fantasy trilogie plné akce, napětí a nečekaných zápletek, která uchvátila čtenáře po celém světě. Do detailů propracovaný fantasy svět vás ohromí, uhrane, okouzlí…Mladý sirotek Rosamunda - hlavní hrdina série, kterého známe již z prvního dílu se stává lampářským učněm. Vše se odehrává v pevnosti jménem Železná bašta, kde Rosamunda potká Threnody, mladičkou lampářku. 

Lampařina není zase úplně tak lehká, jak si Rosamunda představoval. Nejde jen o rozsvěcení a zhasínání lamp, jde o něco víc.. Na lampáře docela dost často útočí příšery a podobná havěť. 

Spolu s Threnody, která umí vysílat elektrické šoky do mozku, prozkoumávají to, co se odehrává pod Železnou baštou.. Co strašlivého tam objeví? Kam až jejich dobrodružné pátrání dovede? 


Můj názor: Kniha se mi velmi líbila. Jak jsem již psala v recenzi na první díl této série - autor si vytvořil svůj fantastický svět plný zvláštních bytostí atd... Trošičku mi tato série připomíná Pána prstenů. 

Zmíním se také o grafickém zpracování obálky. Celkově obálky z těchto nových výtisků knih se mi líbí více, dodávají knize tu správnou atmosféru. Na tomto díle je vyobrazena pevnost Železná bašta. 
Kniha potěší fanoušky fantasy. Knihu hodnotím 5/5.


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
Knihu zakoupíte ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang